1. Niedziela Wielkiego Postu 26 II 2023 r.

1. Caritas parafialna zbiera ofiary do puszek na placu kościelnym na pomoc dla Rodziny Soja z ul. Olchawskiej na odbudowę domu po pożarze.
  2. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii dziś o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.
  3. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu na remont organów: w kopertach 5 Rodziny = 600 zł i przelewem bankowym 4 rodziny = 1300 zł. Bóg zapłać.
  4. Dziękujemy Różom Różańcowym Matek i Ojców za prowadzenie adoracji podczas nabożeństwa 40-godzinnego oraz wszystkim, którzy włączyli się w adorację.
  5. Zachęcamy do udziału w Gorzkich Żalach o godz. 15.00, a po nich bezpośrednio Msza św. W Połomiu Dużym Gorzkie Żale o godz. 10.00 i Msza św. Ofiary składane na Gorzkich Żalach są przeznaczone na kwiaty i wystrój Bożego grobu oraz Ciemnicy.
  6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o 16.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. Spotkanie Caritas parafialnej – w środę o 16.00 na plebanii.
  8. Caritas Diecezji Tarnowskiej włącza się już po raz drugi w ogólnopolską akcję PACZKA DLA UKRAINY. W paczce mogą być produkty, których wykaz znajduje się na liście zamieszczonej w gablocie, na stronie parafialnej lub które można zabrać ze stolika przy gazetach. Kartony na produkty można już odebrać w zakrystii (np. jeden na 2-3 rodziny), a potem z produktami przynieść je do świetlicy parafialnej: w środę i czwartek od 16.00 do 19.00. Mając na uwadze sytuację na Ukrainie, włączmy się ochotnie w tę akcję.
  9. Bezpłatna pomoc w wypełnianiu zeznań podatkowych (PIT-ów) za rok 2022 – w czwartek o 16.00 na plebanii. Zwracamy się z serdeczną prośbą, aby dokonując rozliczenia podatkowego za 2022 rok, przekazać także w tym roku 1,5% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej – z przeznaczeniem na działalność naszej Świetlicy parafialnej. Informacje o sposobie przekazania 1,5% znajdziemy na internetowej stronie parafii oraz na ulotkach.
  10. W liturgii Kościoła obchodzimy w sobotę – święto św. Kazimierza.
  11. Spowiedź św. przed I piątkiem:
    – dzieci i młodzież – w czwartek od godz. 16.00.
    – dorośli – w piątek w czasie nabożeństw.
    – w Połomiu Dużym – w środę o godz. 16.00.
  12. I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu – od godz. 16.00 w intencji kapłanów, sióstr zakonnych i kleryków oraz o nowe powołania.
  13. I piątek miesiąca. Modlitwą i ofiarami wspieramy misje katolickie. Msze św. o NSPJ o 6.30, 7.00 i 17.00. Zapraszamy w sposób szczególny młodzież z kl. 8. na kolejne spotkanie. W Połomiu Msza św. o godz. 17.30.
  14. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci – o 16.00; dla dorosłych – o 17.00; dla młodzieży – Droga krzyżowa pt. „Ślad losu” o 20.00. W Połomiu Dużym DK o 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  15. I sobota miesiąca. Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 6.30; 7.00 i wieczorem msza św. o godz. 17.00 połączona z różańcem fatimskim.
  16. Chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 8.30.
  17. Zmiana tajemnic różańcowych ojców i matek – w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00, a dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00.
  18. Spotkanie Rodziców komunijnych z kl. III a i III b – w przyszłą niedzielę o godz. 10.10 w domu parafialnym, zaś dzieci kl. III a i III b w kościele o 10.10.
  19. Możliwość zakupu strojów komunijnych i innych dodatków dla dzieci kl. III – za dwa tygodnie we wtorek /14 III/ w domu parafialnym o 18.00. Przyjedzie producent Szat liturgicznych z Kierlikówki.
  20. Kolejną edycję ALPHY w naszej parafii rozpoczniemy 13 marca (poniedziałek). Zachęcamy, aby każdy z nas pomyślał o 3 osobach ze swojego otoczenia, które chciałby zaprosić do udziału w niej. Pomyślmy zwłaszcza o ludziach w kryzysach, rozczarowanych Kościołem, poszukujących. Zacznijmy od modlitwy za te osoby.
    Przy wyjściu można przyjąć od wolontariuszy karteczkę, na której wpisujemy te osoby, ustawiamy codzienny alarm w telefonie na godzinę 11.02 i codziennie o tej porze w sercu modlimy się krótko, by przyjęły nasze zaproszenie. Za tydzień będziemy rozdawać pocztówki – zaproszenia z miejscem na wpisanie osoby zapraszanej.
    Zapisów można dokonywać poprzez formularz dostępny na Facebooku ALPHA w Wiśniczu oraz parafii. Wolontariusze ALPHA chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania. Serdecznie zapraszamy.
  21. W najnowszym „GN” m.in: – pierwszy odcinek cyklu rekolekcyjnego, poświęconego uczynkom miłosierdzia względem duszy. Można również nabyć: „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” oraz „Trwajcie w miłości”.
  22. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: † Maria Daniec z Łomnej oraz † Józef Rusnarczyk z Połomia Dużego. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….
  23. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.