2 niedziela po Bożym Narodzeniu 2 I 2022 r.

1. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach w kościele. Pamiętajmy o zachowaniu stosownych przepisów sanitarnych dotyczących naszego bezpieczeństwa. Prosimy o zastosowanie się do nowych wytycznych, dotyczących osób niezaszczepionych. Msze Święte transmitowane w dni powszednie w środy i piątki o godz. 17.00, w niedziele i święta o 9.00 i 11.00. Przypominamy, że komunia święta udzielana na rękę jest od strony ołtarza Serca Jezusowego, a do ust od strony ołtarza Matki Bożej.
  2. Zmiana tajemnic różańcowych ojców i matek – dziś po mszy św. o godz. 9.00, a dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00.
  3. Składamy podziękowania za kolejne ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 2 Rodziny = 200 zł.; przelewem 8 Rodzin = 2300 zł. Bóg zapłać.
  4. Zapraszamy do zwiedzenia ruchomej „Szopki” autorstwa p. Zbigniewa Wójcickiego – w „Starej Dzwonnicy” przy plebanii dzisiaj po mszach św. o godz. 9.00 i 11.00.
  5. Nowenna do MBNP w środę o 17.00. Pół godz. wcześniej różaniec.
  6. W czwartek /6 I / Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. Msze św. jak w niedzielę. Po Mszach św. poświęcenie złota, kadzidła i kredy. Poświęconą kredą wypiszmy na odrzwiach naszych domów pierwsze litery imion Mędrców i aktualny rok. U ministrantów i lektorów będzie można nabyć na placu kościelnym gotowe zestawy: kredę i kadzidło z węgielkiem do okadzenia domów. Składka w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby misji. Kolędnicy misyjni będą zbierać do puszek ofiary na pomoc dzieciom z krajów misyjnych.
  7. Rozstrzygnięcie konkursu „Malowanie i zdobienie bombek choinkowych motywami architektury Wiśnicza i 400-lecia Bitwy pod Chocimiem” – i rozdanie nagród: w Święto Trzech Króli /czwartek/ podczas mszy św. o godz. 11.00. Bombki są zawieszone na choince przy ambonce.
  8. I piątek miesiąca. Modlitwą i ofiarami wspieramy misje katolickie. Msze św. o NSPJ o 6.30, 7.00 i 17.00. W Połomiu D. msza św. o godz. 17.30. Możliwość spowiedzi od 16.00 oraz podczas mszy świętych.
  9. Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o 16.45.
  10. Spotkanie Akcji Katolickiej – w piątek po mszy św. wieczornej na plebanii.
  11. Chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 8.30.
  12. W przyszłą niedzielę – Święto Chrztu Pańskiego. Jest to szczególna okazja, by wspomnieć swój własny chrzest, odnowić przyrzeczenia chrzcielne i w modlitwie wyrazić wdzięczność swoim rodzicom i chrzestnym.
  13. Składka w przyszłą niedzielę w kopertach i na tacę przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła i częściowo domu parafialnego oraz na podatki i ubezpieczenie kościoła.
  14. Program „Mszy kolędowych”, który jest zamieszczony także w gablocie i na internetowej stronie parafii: …………………. Zapraszamy w danym dniu rodziny z poszczególnych odcinków kolędowych na mszę św., podczas której każda rodzina otrzyma również specjalnie przygotowany obrazek z modlitwą błogosławieństwa domu i rodziny.
  15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej dostępnej na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  16. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…