2. Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego 24 IV 2022

1. Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Miłosierdzia. Niech to będzie także sposobność do świadczenia miłosierdzia względem bliźnich oraz modlitwy o Boże miłosierdzie dla nas.
  2. Zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Diecezji Tarnowskiej – na placu kościelnym.
  3. W Starym Wiśniczu dzisiaj odpust ku czci św. Wojciecha. Suma o godz. 11.00.
  4. Składamy podziękowania za ofiary złożone na ogrzewanie: „ za gorące serca i ogrzanie ciała” przelewem 5 Rodzin = 800 zł. Bóg zapłać.
  5. W liturgii Kościoła: w poniedziałek – św. Marka Ewangelisty; we wtorek – uroczystość św. Wojciecha, bpa i męczennika, głównego patrona Polski; w piątek – św. Katarzyny ze Sieny.
  6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45, a o godz. 18.00 nabożeństwo do św. Ojca Pio. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. Spotkanie przed bierzmowaniem dla klas VIII – w czwartek o godz. 18.00.
  8. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego – w piątek po mszy wieczornej na plebanii.
  9. Zmiana tajemnic różańcowych ojców i matek – w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00, a dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00.
  10. W przyszłą niedzielę – odpust ku czci św. Józefa. Suma odpustowa o godz. 11.00. Obejmijmy modlitwą kapłanów, którym patronował św. Józef: ks. Józefa Kozieję, ks. Józefa Białkę, ks. Józefa Strugałę. Msza św. w Połomiu D. o godz. 8.00. Spowiedź św. przed odpustem będzie w czasie nabożeństw w ciągu tygodnia oraz w sobotę o 17.00.
  11. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych od niedzieli (1 V) odprawianych w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele po mszy św. wieczornej. Zachęcamy również do odprawiania majówek przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych modląc się szczególnie o pokój na Ukrainie.
  12. Dziękujemy osobom, które przekazały 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej – z przeznaczeniem na działalność naszej Świetlicy parafialnej, a Pani Marii Tobiasz za bezpłatną pomoc w wypełnianiu PIT-ów.
  13. Tygodniowy odpust w Szczepanowie, ku czci św. Stanisława – od 1 maja. Szczegółowy program jest wywieszony w gablocie.
  14. W „GN” m.in: – ulotka z tekstem Koronki do Miłosierdzia Bożego po polsku, ukraińsku i po rosyjsku. Można ją podarować uchodźcom, których gościmy; – rozmowa z abp. Grzegorzem Rysiem o tym, czy Pan Bóg jest bardziej sprawiedliwy czy miłosierny. Jest także „Gość Extra”, MGN, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” i „Miłujcie się”.
  15. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. † Roman Wnęk z ul. Głowackiego i † Genowefa Bereta z Łomnej, której pogrzeb będzie w poniedziałek. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
  16. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu….