2. Niedziela Wielkiego Postu 5 III 2023 r

1. Zmiana tajemnic różańcowych ojców i matek – dzisiaj po mszy św. o godz. 9.00, a dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00
  2. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu na remont organów: w kopertach 2 Rodziny = 400 zł i przelewem bankowym 5 rodzin = 700 zł. Razem z Rodziną p. Soja z ul. Olchawskiej i Caritas parafialną dziękujemy za ofiary złożone do puszek w ostatnią niedzielę w kwocie 19 571,50 zł. Dziękujemy także za przygotowane paczki dla mieszkających na Ukrainie. Bóg zapłać.
  3. Zachęcamy do udziału w Gorzkich Żalach o godz. 15.00, a po nich bezpośrednio Msza św. W Połomiu Dużym Gorzkie Żale o godz. 10.00 i Msza św. Ofiary składane na Gorzkich Żalach są przeznaczone na kwiaty i wystrój Bożego grobu oraz Ciemnicy.
  4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o 16.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. Bezpłatna pomoc w wypełnianiu zeznań podatkowych (PIT-ów) za rok 2022 – w czwartek o 16.00 na plebanii.
  6. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci – o 16.00; dla dorosłych – o 17.00; dla młodzieży o 20.00. W Połomiu Dużym DK o 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. Składka w przyszłą niedzielę na remont organów /na tacę i w kopertach/. Oprócz remontu organów istnieje konieczność wymiany całej podłogi na chórze z powodu zniszczenia przez drewnojady i korniki.
  8. Caritas parafialna będzie rozprowadzać paschaliki i baranki wielkanocne – w przyszłą niedzielę na placu kościelnym. Minimalna ofiara to 8 zł.
  9. Spotkanie Rodziców komunijnych z kl. III c i III d – w przyszłą niedzielę o godz. 10.10 w domu parafialnym, zaś dzieci kl. III c i III d w kościele o 10.10.
  10. Możliwość zakupu strojów komunijnych i innych dodatków dla dzieci kl. III – za tydzień we wtorek /14 III/ w domu parafialnym o 18.00. Przyjedzie producent Szat liturgicznych z Kierlikówki.
  11. Zapraszamy do udziału w Kursie ALPHA – serii spotkań przybliżających podstawy chrześcijaństwa w gościnnej i otwartej atmosferze. Każdy wieczór składa się z kolacji, filmu oraz swobodnej rozmowy w małej grupie. Udział w spotkaniach jest bezpłatny, a rodzice będą mieli zapewnioną opiekę nad dziećmi. ALPHA jest dla każdego – bez względu na sytuację życiową i przekonania. ALPHA zaczyna się w przyszły poniedziałek (13 III) o 19.00 w sali konferencyjnej przy ZK. Zapraszamy serdecznie do zapisania się i zachęcenia znajomych. Bądźmy Apostołami Dobrej Nowiny. Zaproszenia weźmy ze stolika (przy prasie) lub od wolontariuszy i przekażmy osobom, które chcielibyśmy zachęcić do udziału w ALPH’ie. Szczegółowe informacje na zaproszeniach i plakatach w gablocie oraz Facebooku parafii i ALPHA w Wiśniczu.
  12. Podatek za I kwartał 2023r. będzie zbierany w dniach: 10 – 15 marca w godz. 9.00 – 15.00 w piwnicach Ratusza Miejskiego.
  13. W najnowszym „GN” m.in: – o tym jak rozumieć karę Boską; – wielkopostna katecheza o uczynku miłosierdzia „nieumiejętnych pouczać”. Można również nabyć: „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” oraz „Trwajcie w miłości”.
  14. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: † Alicja Guzik z Leksandrowej, † Henryk Capik z Kopalin i † Stanisław Orzechowski z Olchawy, którego pogrzeb będzie w poniedziałek. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….
  15. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.