2. Niedziela Zwykła 16.01.2022

1. Komunikat Ks. Biskupa.
  2. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach w kościele. Pamiętajmy o zachowaniu stosownych przepisów sanitarnych dotyczących bezpieczeństwa. Prosimy o zastosowanie się do nowych wytycznych, dotyczących osób niezaszczepionych. Msze św. transmitowane w dni powszednie w środy i piątki o godz. 17.00, w niedziele i święta o 9.00 i 11.00.
  3. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu na ogrzewanie kościoła i częściowo domu parafialnego oraz na podatki i ubezpieczenie kościoła: na tacę 10 900 zł.; w kopertach 14 Rodzin = 1700 zł.; przelewem 6 Rodzin = 700 zł. Bóg zapłać.
    Do 10 I 2022 r. koszty ogrzewania kościoła, kaplicy w Połomiu D., domu parafialnego oraz ubezpieczenie – wyniosły prawie 23 780 zł.
  4. W ubiegłą środę zakończyliśmy Msze św. kolędowe. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę, za przekazane życzenia i ofiary.
  5. Dzisiaj adoracja z okazji 16-go dnia miesiąca od godz. 16.00
  6. W liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Antoniego; w środę – św. Józefa Sebastiana Pelczara; w piątek – św. Agnieszki.
  7. Modlitwa za wstawiennictwem św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego w poniedziałek o 16.45.
  8. We wtorek rozpoczyna się w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  9. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  10. W piątek obchodzimy Dzień Babci, a w sobotę Dzień Dziadka. Pamiętajmy szczególnie w tych dniach o naszych drogich babciach i dziadkach, którym tak wiele zawdzięczamy.
  11. Rekolekcje ODDANIE33 rozpoczniemy w naszej Parafii 31 stycznia (poniedziałek) i potrwają do 4 marca (spotkania półgodzinne po mszy św. wieczornej). W ramach przygotowań do podjęcia przez nas drogi oddania się Jezusowi przez ręce Maryi, w przyszłą niedzielę świadectwo wygłosi p. Marta Przybyła z Fundacji „Tota Tua” podczas mszy św. Dzisiaj możemy już zabrać ulotki, które na placu kościelnym będą rozdawać nasi Parafianie, a w przyszłą niedzielę nabyć książkę, która będzie potrzebna do odprawienia tych rekolekcji w kościele lub indywidulanie w domu.
  12. Na stronie internetowej naszej parafii znajdują się bardzo ważne informacje dla uczestników Zimowiska organizowanego przez Świetlicę parafialną i Akcję Katolicką. Zwracamy się równocześnie z serdeczną prośbą, aby dokonując rozliczenia podatkowego za 2021 rok, przekazać także w tym roku 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej z przeznaczeniem na działalność naszej Świetlicy parafialnej. Informacje o sposobie przekazania 1% znajdziemy na internetowej stronie parafii.
  13. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać m. in.: – o tym jak pandemia wpłynie na kształt odwiedzin duszpasterskich, czyli kolędy. Do Gościa dołączono kolejną płytę z serii „Biblia Audio”. Jest też „MGN”, „Promyczek Dobra”, „Mały Promyczek” i „Miłujcie się”.
  14. W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca śp.:  † Aniela Fielek pochodząca z Nowego Wiśnicza, której pogrzeb odbędzie się w czwartek. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….
  15. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…