Program naszej Pielgrzymki do Fatimy z okazji 100-lecia objawień Matki Bożej.

Dzień 1

Warszawa – Lizbona – Fatima
Zbiórka uczestników w hali odlotów na lotnisku Okęcie w Warszawie. Przylot do Lizbony. Transfer do Fatimy. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2
Fatima – Aljustriel – Valinhos
Śniadanie. Zwiedzanie sanktuarium i kaplicy stojącej w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; bazylika Matki Bożej Różańcowej
z grobami bł. Franciszka i Hiacynty. Wioska Valinhos – uczestnictwo w Drodze Krzyżowej, miejsce objawień Anioła Portugalii, Aljustrtrel – domy dzieci: Łucji i Franciszka. Obiadokolacja i nocleg w Fatimie.

 

Dzień 3
Fatima – Alcobaca – Nazaré
Śniadanie. Zwiedzanie imponującego opactwa zbudowanego przez zakon Cystersów w Alcobaça. Niesamowitych rozmiarów budowla jest przykładem wczesno-gotyckiej architektury (ciekawostką jest kuchnia, w której zakonnicy mogli łowić ryby. Okoliczny strumień został skierowany do wnętrza kuchni, tak by dostarczał zawsze świeżych ryb). Nazaré – urocza wioska rybacka, plaża Oceanu Atlantyckiego, Sanktuarium Maryjne, zakup pamiątek – wyrobów regionalnych. Obiadokolacja i nocleg w Fatimie.

Dzień 4
Dzień Fatimski
Śniadanie. Procesja światła, modlitwa osobista, czas na medytację, wspólny różaniec, zakup pamiątek.

Dzień 5
Fatima – Tomar – Batalha – Coimbra
Śniadanie. Zwiedzanie zespołu klasztornego Convento de Cristo w Tomar, portugalskiej siedziby Templariuszy i Zakonu Chrystusowego. Batalha – zwiedzanie Klasztoru Santa Maria da Vitória – gotyckiego arcydzieła, zaklasyfikowanego do listy międzynarodowych dziedzictw kultury UNESCO i bez wątpienia jednego z najważniejszych zabytków portugalskich. Coimbra – dawna stolica Portugalii, stara Katedra; Nowy Klasztor św. Klary oraz kaplica w Klasztorze ss. Karmelitanek, gdzie przebywała siostra Łucja. Obiadokolacja i nocleg w Fatimie.

Dzień 6
Fatima – Lizbona
Śniadanie. Zwiedzanie Lizbony – stolicy Portugalii; zabytkowa średniowieczna dzielnica Alfama położona na wzgórzu u stóp Zamku św. Jerzego, katedra Se, kościół św. Antoniego Padewskiego, stojący w miejscu domu rodzinnego Świętego, dzielnica Belem z pięknym klasztorem Hieronimitów. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7
Lizbona – Warszawa
Transfer na lotnisko w Lizbonie. Wylot do Warszawy.

Zakończenie pielgrzymki.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i powierzamy Pani Fatimskiej wszystkie nasze sprawy i intencje całej wspólnoty parafialnej oraz wszystkich uczestników pielgrzymki.

Dodatkowe informacje