Niedziela Chrztu Pana Jezusa /7 – 14 I 2018/

Kościół wspomina dzisiaj chrzest Jezusa w Jordanie. W czasie tego wydarzenia Duch Święty zstępuje na Jezusa, a głos z nieba zapewnia: „Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie”. Odtąd rozpoczyna Jezus swoją misję zbawczą.

Dzisiejsze święto jest też wyjątkową okazją, byśmy wspomnieli swój własny chrzest i uwielbili Boga za to, że nas uczynił swoimi dziećmi i otworzył przed nami niebo oraz wprowadził do wspólnoty Kościoła.

Jako umiłowane dzieci Ojca Niebieskiego jesteśmy zaproszeni do głębokiej i czułej relacji z Nim. Prośmy, by Duch Święty prowadził nas do pogłębiania tej więzi.

 

 1. Komunikat ks. Biskupa.
 2. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – dziś po mszy św. o godz. 9.00; róży dzieci i młodzieży po mszy św. o godz. 11.00.
 3. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. W piątek po mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej dot. organizacji zimowiska podczas ferii zimowych.
 5. Do chorych udamy się w sobotę od godz. 8.30.
 6. Serdecznie zapraszamy na Parafialne Jasełka pt. „Skarby śniegu” - w niedzielę 14 stycznia o godzinie 16.00 i 18.00 w domu parafialnym. Po spektaklach będą zbierane ofiary na nagłośnienie sceny w domu parafialnym. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 7. Składka w przyszłą niedzielę w na tacę i w kopertach przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła i częściowo domu parafialnego oraz na podatki i ubezpieczenie kościoła.
 8. Program wizyty duszpasterskiej, czyli kolędy …………… (program jest zamieszczony także w gablocie i na internetowej stronie parafii).
 9. Wodę święconą możemy zabrać z przedsionka zakrystii.
 10. W najnowszym „GN” polecamy przeczytać: o nowym biskupie Paryża; - jak powstał bursztynowy ołtarz w Gdańsku; - o medalu dla 3 – latka Maciusia. Jest także nowy numer „Promyczka dobra” i „Miłujcie się”.
 11.  W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp. † Zenon Kubacki z Kopalin. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu….
 12.  Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.

Dodatkowe informacje