29. niedziela zwykła 16 X 2022 r

1. Zbiórka do puszek na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin – dziś na placu kościelnym. Bóg zapłać za każdy dar.
  2. Dziś po mszy św. o 11.00 przejście do pomnika św. Jana Pawła II na Placu kościelnym: wspólna modlitwa i śpiew „Barki”.
  3. Adoracja z okazji 16 dnia miesiąca – dziś od godz. 16.00.
  4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych – w ciągu tygodnia o godz. 17.00; a w niedzielę po mszy św. wieczornej.
  5. Składamy podziękowania za złożone ofiary w minionym tygodniu na remont organów w naszym kościele: na tacę: 12 390 zł.; w kopertach 19 Rodzin = 2 900 zł. i przelewem bankowym 16 Rodzin = 2 850 zł. Dziękujemy p. Jackowi Tomaszewskiemu za wykoszenie trawy w obejściu kościoła. Bóg zapłać.
  6. Dziękujemy pewnej osobie za ufundowanie obrazu św. Jana Pawła II. Bóg zapłać.
  7. Wczoraj nasz młodzieżowy zespół muzyczny SHALOM zdobył I MIESCE na 10. Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej w Tarnowie „Miłosierdzie Boże wyśpiewać chcę”. Gratulujemy Zespołowi i życzymy dalszych sukcesów.
  8. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Ignacego Antiocheńskiego; we wtorek – św. Łukasza Ewangelistę, patrona Służby Zdrowia; w środę – bł. ks. Jerzego Popiełuszko; w czwartek – św. Jana Kantego; w sobotę – św. Jana Pawła II; w przyszłą niedzielę – Światowy Dzień Misyjny.
  9. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, połączona z modlitwą różańcową. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  10. W przyszłą niedzielę składka na potrzeby misji.
  11. Wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich odbędą się w przyszłą niedzielę. Lista zgłoszonych kandydatów została umieszczona w gablocie ogłoszeń. Listę kandydatów możemy także zabrać z bocznych ołtarzy Serca Jezusowego i Matki Bożej, jak również kartę do głosowania z pieczęcią Parafii. Na kartce (z pieczęcią parafii) wypisujemy tylko jedno nazwisko i imię oraz miejsce zamieszkania tego kandydata, którego chcemy, aby nas reprezentował w Parafialnej Radzie Duszpasterskiej. Kartę tę przynosimy ponownie do kościoła za tydzień 23 października i wkładamy do puszki przy ołtarzu Serca Pana Jezusa.
  12. Kartki z wypominkami za zmarłych można składać w zakrystii u kapłanów lub w kancelarii parafialnej (kartki można zabrać z bocznych ołtarzy, zakrystii lub kancelarii). Bardzo prosimy o czytelne pismo.
  13. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: – kim są diakoni stali w Kościele?; – artykuł o stażu w RCA naszej parafianki Julii Czuban pt. „Wystarczy, że jesteś”. Jest również Gość Ekstra poświęcony Miłosierdziu Bożemu, „Mały Gość”, „Promyczek dobra” i „Mały promyczek”.
  14. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w intencji Synodu …..