3. Niedziela Adwentu – GAUDETE 12 XII 2021 r.

1. Uroczyste przyjęcie chłopców do grona aspirantów – dzisiaj podczas mszy św. o godz. 11.00.
  2. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 2 Rodziny =200 zł.; przelewem bankowym 15 Rodzin = 2400 zł.. Dziękujemy także p. Jackowi Tomaszewskiemu, który dba, aby plac wokół kościoła był odśnieżony. Bóg zapłać
  3. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w roratach pod hasłem: „Z narodzeniem Jezusa było tak…” codziennie o godz. 17.00. Godzinki ku czci NMP – przed roratami od godz. 16.40.
  4. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek– św. Łucję dziewicę i męcz. W tym dniu modlitwami obejmujemy także ofiary stanu wojennego; w środę – św. Jana od Krzyża, kapłana.
  5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00 i msza św. roratnia.
  6. Adoracja z okazji 16-go dnia miesiąca w piątek od godz. 16.00.
  7. Rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia – w piątek. W tym dniu przypada także 14 rocznica śmierci śp. Ks. Prałata Józefa Strugały. Msza św. w jego intencji o godz. 6.30.
  8. Spotkanie rodziców dzieci kl. III c i III d w ramach przygotowań dzieci do Komunii św. – w przyszłą niedzielę o godz. 10.10 w domu parafialnym. Natomiast dzieci kl. III c i III d zapraszamy do kościoła o godz. 10.10.
  9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Ukrainie. O jej przeprowadzenie prosimy naszą Caritas parafialną. Przy tej okazji ostrzegamy przed „naciągaczami”. Często nasza dobra wola i chęć pomocy wykorzystywana jest przez oszustów, którzy zbierają pieniądze przed kościołami. Aby przeprowadzić zbiórkę należy zawsze uzyskać zgodę, a informacja o celu zbiórki podawana jest w ogłoszeniach parafialnych. Bardzo prosimy, aby nie dawać pieniędzy osobom żebrzącym na Placu Kościelnym, gdyż nie mają zgody ani z Kurii ani od Ks. Proboszcza. Ponadto uczymy ich takiego stylu życia i łatwego zarobku.
  10. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można jeszcze nabywać w zakrystii /ofiara 9 zł/.
  11. Opłatki do nabycia u PANA KOŚCIELNEGO w zakrystii. Składając ofiarę z tej okazji, niech to będzie sposobność, aby wynagrodzić za jego posługę.
  12. Do dziś można składać dary pod choinkę w ramach ogólnopolskiej Akcji „Paczuszka dla Maluszka”.
  13. Galeria „Stara Dzwonnica” działająca przy naszej parafii organizuje konkurs: malowanie bombek choinkowych „Wiśnicz wczoraj i dziś”. Malowanie elementów architektury, legend i zasłużonych postaci dla Wiśnicza. Prace należy składać do 16 XII br. w przedsionku zakrystii do pudełka z napisem KONKURS. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
  14. Zebranie mieszkańców Osiedla Nowego Wiśnicza odbędzie się w środę /14 XII/ o godz. 18.00 w Sali Widowiskowej MOK.
  15. Miejski Ośrodek Kultury w N. Wiśniczu zaprasza na Jarmark o tematyce Bożonarodzeniowej w przyszłą niedzielę /18 XII/ na Rynku. Szczegóły na plakatach i stronach internetowych organizatorów.
  16. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: „Siła kłamstwa” – artykuł nt. stanu wojennego w Polsce; kryptowaluty – czy to koniec wirtualnej gorączki złota?. Jest też „MGN”, „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek”.
  17. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp.: † Zenobiusz Capiga z ul. Lipnickiej, którego pogrzeb będzie w poniedziałek. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….
  18. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.