4. Niedziela Adwentu 18 XII 2022 r.

1. Dzisiaj na placu kościelnym parafialna Caritas zbiera ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi w Ukrainie.
  2. MOK w N. Wiśniczu zaprasza na Jarmark o tematyce Bożonarodzeniowej – dziś na Rynku.
  3. Składamy podziękowania za ofiary złożone na remont organów w minionym tygodniu: na tacę 7580 zł; w kopertach 15 Rodzin = 2350 zł. i przelewem bankowym 7 Rodzin = 1150zł. Dziękujemy także p. Jackowi Tomaszewskiemu za odśnieżanie w obejściu kościelnym. Bóg zapłać.
  4. Dziękujemy za zaangażowanie w ogólnopolską akcję „Paczuszka dla Maluszka” i panu Michałowi Aniołowi za dostarczenie tych paczek do Domu Samotnej Matki w Tarnowie. Przygotowano prawie 100 paczek. Bóg zapłać.
  5. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w roratach pod hasłem: „Z narodzeniem Jezusa było tak…” w tym tygodniu wyjątkowo o godz. 18.00 z powodu wyjazdu księży na spowiedzi w dekanacie.. Godzinki ku czci NMP – przed roratami od godz. 17.40.
  6. Spowiedź parafialna – w czwartek /22 XII/. Spowiadać będziemy od godz. 8.30 do 10.00, od 10.30 do 12.00. Po południu spowiedź św. od godz. 14.30 do 16.00; od 16.30 do 18.00. W Połomiu D. – od godz. 14.30 do 16.00 zakończona mszą św. Zachęcamy wszystkich parafian, aby pojednać się z Bogiem i ludźmi i w ten sposób owocnie przeżywać świętowanie Bożego Narodzenia. Nie zostawiajmy spowiedzi na ostatnią chwilę.
  7. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00 i msza św. roratnia.
  8. Spowiedź św. chorych w domach, których nie odwiedzamy z ok. I sobót – będzie w piątek od godz. 8.30. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub kancelarii.
  9. Wigilia Bożego Narodzenia – w sobotę. Msze św. o 6.30 oraz o 7.00 z ostatnimi roratami. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Zgodnie z tradycją zachowajmy post od pokarmów mięsnych. Zatroszczmy się o chrześcijański charakter Wieczerzy Wigilijnej. To także okazja do wzajemnego przebaczenia i pojednania. Niech Wigilii towarzyszy wspólna modlitwa, czytanie z Ewangelii św. Łukasza o Bożym Narodzeniu, śpiew kolęd. Postarajmy się, aby w ten wieczór nikt nie był samotny i zapomniany. Może jest w pobliżu ktoś, kto winien zająć tradycyjnie pozostawiane puste miejsce przy naszym wigilijnym stole i oczekuje na nasze zaproszenie.
  10. PASTERKA o godz. 22.00 i o 24.00, zaś w Połomiu Dużym o godz. 23.00. W tym dniu wspominamy szczególnie samotne matki z dziećmi, opuszczone i pokrzywdzone przez najbliższych. W czasie Pasterki składamy ofiary na tacę na Fundusz Obrony Życia.
  11. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Bożego Narodzenia.
  12. W poniedziałek Święto św. Szczepana. Msze św. jak w niedzielę. Ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  13. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można jeszcze nabywać w zakrystii.
  14. Opłatki do nabycia u PANA KOŚCIELNEGO w zakrystii. Składając ofiarę z tej okazji, niech to będzie sposobność, aby wynagrodzić za jego posługę.
  15. W najnowszym numerze „GN” m.in.: – o pustych miejscach przy stole; – oraz dodatek: „Modlitwa przed wieczerzą wigilijną”. Jest też „MGN”, „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek”.
  16. W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca śp. † Elżbieta Kokoszka z Olchawy. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….
  17. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.