4. Niedziela Wielkiego Postu 19 III 2023 r.

1. Baranki wielkanocne oraz świece „paschaliki” można nabyć w zakrystii.
  2. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu na remont organów: na tacę: 9920 zł; w kopertach 25 Rodzin = 4850 zł i przelewem bankowym 11 Rodzin = 2950 zł. Bóg zapłać.
  3. Zachęcamy do udziału w Gorzkich Żalach o godz. 15.00, a po nich bezpośrednio Msza św. W Połomiu Dużym Gorzkie Żale o godz. 10.00 i Msza św. Ofiary składane na Gorzkich Żalach są przeznaczone na kwiaty i wystrój Bożego grobu oraz Ciemnicy.
  4. W liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – Uroczystość św. Józefa; w sobotę – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia. Podczas każdej Mszy św. będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone. Deklaracje można zabrać ze stolika z gazetami i wypełnione przynieść na mszę św. w sobotę.
  5. Rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej oraz Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych – od środy do piątku. Rekolekcje poprowadzi ks. Łukasz Gazda. Szczegółowy program na afiszu w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.
  6. Spotkanie Trójek klasowych dzieci komunijnych – w środę o 18.00 na plebanii.
  7. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o 16.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  8. Bezpłatna pomoc w wypełnianiu zeznań podatkowych (PIT-ów) za rok 2022 – w czwartek o 16.00 na plebanii. Zwracamy się z prośbą, aby przekazać 1,5% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej – z przeznaczeniem na działalność naszej Świetlicy parafialnej.
  9. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci – o 16.00; dla dorosłych – o 17.00; dla młodzieży – o 20.00. W Połomiu Dużym DK o 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  10. Trwają zapisy na EDK (Ekstremalną Drogę Krzyżową) z Trzciany i z Łąkty Górnej. Przygotowanych jest 5 tras o różnym poziomie trudności. Informacje i zapisy na stronie: www.edk.org.pl.
  11. Akcja Katolicka i Świetlica parafialna organizuje konkurs na największą i najpiękniejszą, własnoręcznie wykonaną palmę. Rozstrzygnięcie konkursu w Niedzielę Palmową po mszy św. o godz. 11.00.
  12. W najnowszym „GN” m.in: – „Esbecy nie mogą decydować o świętości Jana Pawła II” – co wymyśliło SB; „Chodzi o człowieka” – dlaczego Kościół interesuje się sprawami społecznymi. Jest także „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” i „Trwajcie w miłości”.
  13. W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca śp.: † Helena Światłoń-Krupa pochodząca z Zagród. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….
  14. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.