6 Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa 10 IV 2022 r.

1. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 1 Rodzina (300 zł.); przelewem 10 Rodzin (1900 zł.). Bóg zapłać.
  2. W zeszłym tygodniu odbył się kiermasz wielkanocny. Dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie, a szczególnie Ognisku Misyjnemu, Szkolnemu Kołu Caritas i Grupie Apostolskiej
    za pomoc przy organizacji. Udało się zebrać kwotę potrzebną na bilety do Republiki Środkowoafrykańskiej dla naszej parafianki Julii Czuban.
  3. Spowiedź wielkanocna – w Wielki Poniedziałek (11 IV) od 8.30 – 10.00; 10.30 – 12.00; 14.30 – 16.00; 16.30-18.00. W Połomiu D. od 16.00 do 17.00.
  4. Do chorych, których nie odwiedzamy w I soboty – udamy się w czwartek od godz. 8.30. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  5. Porządek nabożeństw Wielkiego Tygodnia:

WIELKI CZWARTEK – Uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po niej przeniesienie Pana Jezusa do „Ciemnicy” i adoracja w ciszy do 22.00.

WIELKI PIĄTEK – Dzień rozmyślania Męki Pańskiej i adoracja Krzyża. Obowiązuje post ścisły i abstynencja. Droga krzyżowa: dla dorosłych o godz. 8.00; dla dzieci i młodzieży – o godz. 10.00. W Połomiu Dużym Droga krzyżowa o 17.30.

O godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej, a po niej Gorzkie Żale. Adoracja w ciszy do 24.00. Plan adoracji Róż Różańcowych jest w gablocie. Młodzież zapraszamy na adorację na godz. 21.00. Ofiary składane podczas adoracji krzyża przeznaczone są na sanktuaria w Ziemi Świętej. Komunię św. mogą przyjąć w tym dniu tylko ci, którzy uczestniczą w Liturgii Męki Pańskiej (nie wolno rozdawać jej nawet przy okazji nabożeństwa drogi krzyżowej).

WIELKA SOBOTA. Dzień adoracji Pana Jezusa w grobie.

Poświęcenie pokarmów: Łomna i Połom Duży – o godz. 10.00. Kopaliny – o godz. 11.00, a w naszym kościele od 10.00 do 14.00 co pół godziny.

W czasie święcenia pokarmów składamy dary dla potrzebujących w naszej parafii. Wszystkim darczyńcom składamy gorące Bóg zapłać. Potrzebujących z naszej parafii zapraszamy po odbiór żywności – w sobotę od godz. 12.00 do 14.30 przy świetlicy parafialnej.

Obrzędy Wigilii Paschalnej rozpoczną się o godz. 19.00. Prosimy przynieść świece – paschaliki /z osłonkami/. Straż Pożarną prosimy o pełnienie warty honorowej przy Grobie Pańskim.

Procesja rezurekcyjna odbędzie się w Wielkanoc /Niedziela/ o godz. 6.00, a po niej bezpośrednio msza św. Prosimy o przygotowanie na procesję feretronów, chorągwi i sztandarów.

W „GN” m.in: – czy to prawda, że sakrament pokuty zanika, bo ludzie nie chcą się spowiadać?; kolejna część rekolekcji wielkopostnych; Jest także Gość Extra w całości poświęcony o. Pio, „Mały Gość niedzielny”, „Promyczek dobra”, „Mały Promyczek” i „Miłujcie się”, a w nim m.in.: – o rzeczowych dowodach Zmartwychwstania; – o historycznej wiarygodności Nowego Testamentu; – o Twarzy Zmartwychwstałego; – o św. Szarbelu, który ocałił męża Marianny.

Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła….