7. niedziela zwykła 19 II 2023

Informacje duszpasterskie

1. Zbiórka do puszek dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Syrii i Turcji – dziś na placu kościelnym.
  2. Składamy podziękowania za kolejne ofiary złożone w minionym tygodniu na ogrzewanie kościoła, domu parafialnego oraz kaplicy w Połomiu D.: na tacę 12 310 zł.; w kopertach 13 Rodzin = 2 350 zł.; przelewem 9 Rodzin = 1 250 zł. Bóg zapłać
  3. Dziś rozpoczynamy NABOŻEŃSTWO 40 – GODZINNE nieszporami o 16.30. Szczegółowy program adoracji na poniedziałek i wtorek:
    – o godz. 8.00 – Msza św.
    – o godz. 9.00 – mieszkańcy Olchawy;
    – o godz. 10.00 – mieszkańcy Leksandrowej;
    – o godz. 11.00 – mieszkańcy Łomnej;
    od 12.00 do 14.00 – przerwa w adoracji.
    – o 14.00 – dzieci (w poniedziałek); mieszkańcy Kopalin (we wtorek);
    – o 15.00 – mieszkańcy N. Wiśnicza mieszkający na zachód od drogi Bochnia – Limanowa;
    – o 16.00 – mieszkańcy N. Wiśnicza mieszkający na wschód od drogi Bochnia – Limanowa oraz Ci, którym czas nie pozwalał w innym terminie.
    Zakończenie Mszą św. o godz. 17.00. Bardzo prosimy o zaangażowanie się w ten czas modlitwy, a Róże Różańcowe prosimy o prowadzenie adoracji (szczegółowe informacje, które Róże przewodniczą adoracji wywieszone są w gablocie ogłoszeń i na stronie parafii).
    W Połomiu D. – w poniedziałek adoracja od godz. 15.00 do 18.00. Msza św. o 18.00.
  4. W najbliższą środę – Środa Popielcowa i rozpoczęcie Wielkiego Postu. Obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. i posypanie głów popiołem – o godz. 6.30; 7.00 8.00 oraz o 15.00 i 18.00! W Połomiu Dużym o godz. 17.00. Ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na cele charytatywne w parafii i diecezji.
  5. Wspólna modlitwa różańcowa – w środę o 17.30; Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o 16.45.
  6. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci – o 16.00; dla dorosłych – o 17.00; dla młodzieży – o 20.00. W Połomiu Dużym o 17.00.
  7. Od przyszłej niedzieli Gorzkie Żale o godz. 15.00, a po nich bezpośrednio Msza św. Ostatnia Msza św. o godz. 17.00. W Połomiu Dużym Gorzkie Żale o godz. 10.00 z kazaniem pasyjnym i Msza św. Ofiary składane na Gorzkich Żalach są przeznaczone na kwiaty i wystrój Bożego grobu oraz Ciemnicy.
  8. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii w I Niedzielę Wielkiego Postu (26 II) o godz. 18.00 w domu parafialnym. Zapisy będą na pierwszym spotkaniu.
  9. Zbiórka do puszek na pomoc dla Rodziny Soja z ul. Olchawskiej na odbudowę domu po pożarze – w przyszłą niedzielę na placu kościelnym. O przeprowadzenie zbiórki prosimy naszą Caritas parafialną.
  10. Zwracamy się z serdeczną prośbą, aby dokonując rozliczenia podatkowego za 2022 rok, przekazać także w tym roku 1,5% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej – z przeznaczeniem na działalność naszej Świetlicy parafialnej. Informacje o sposobie przekazania 1,5% znajdziemy na internetowej stronie parafii oraz na ulotkach.
  11. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu informuje, że od 20.02.2023 rozpoczynają się zapisy do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu oraz oddziału przedszkolnego i oddziału 3-4 latków w Szkole Filialnej w Połomiu Dużym. Wszelkie informacje o zapisach są dostępne na stronie internetowej szkoły.
  12. W najnowszym „GN” m.in.: – jaką treść kryje w sobie zwyczaj posypywania głów popiołem i jak poszczono w czasach Jezusa. Można również nabyć: „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” oraz „Trwajcie w miłości”.
  13. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: † Stanisław Wołowiec z ul. Lipnickiej i † Józef Polowiec z Królówki (Połomia Dużego). Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….
  14. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.