XXXII niedziela zwykła 10 – 17 XI 2019 r.

 

Gromadzimy się wokół ołtarza, by oddać chwałę Panu Bogu. W sposób szczególny spotykamy Boga w Jego słowie, w Komunii św. i drugim człowieku. Niech Boża obecność doświadczana w czasie Mszy św. towarzyszy nam w codzienności. 

Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie.

Składka dzisiejsza w kopertach i na tacę przeznaczona jest na pokrycie wydatków związanych z pracami przy wzmocnieniu fundamentów kościoła – etap II. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

 1.      Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 4 rodziny (650 zł.); przelewem bankowym 5 Rodzin (800 zł.). Bóg zapłać.

2.      Jutro (11 XI) Święto Niepodległości. O godz. 11.00 - Msza św. za Ojczyznę i mieszkańców Ziemi Wiśnickiej. Po Mszy św. przemarsz do Pomnika pamięci na Wzgórzu Zamkowym. O 16.15 – Koncert Laureatów Festiwalu „Z pieśnią patriotyczną i żołnierską przez wieki” na Zamku. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej. 

3.      Msza św. w intencji mieszkańców Olchawy w dniu św. Marcina, patrona byłego kościoła w Olchawie, jutro o godz. 11.00.

4.      W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Marcina; we wtorek – św. Jozafata; w środę – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.

5.      Spotkanie dzieci klas III przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św. – w czwartek o godz. 17.00 w kościele. Prosimy o obecność także rodziców.

6.      Godzina Miłosierdzia – w sobotę od godz. 16.00.

7.      W przyszłą niedzielę z okazji Światowego Dnia Ubogiego Caritas parafialna będzie rozprowadzać chlebki miłosierdzia na placu kościelnym.

8.      Peregrynacja obrazu i relikwii św. Jana Pawła II – w przyszłą niedzielę (17 XI). O godz. 17.00 – Wprowadzenie relikwii i Msza św.; 18.00 – Koncert chóru parafialnego CANON; 19.00 – Różaniec. Wspólnoty modlitewne; 19.45 – Szukałem Was… Młodzież; 20.15 – Apostolstwo świeckich. Grupy parafialne; 20.45 – Nowenna do św. Jana Pawła II; 21.00 – Apel Jasnogórski. Zakończenie peregrynacji. Kartki z prośbami na nowennę za wstawiennictwem św. Jana Pawła II można składać do koszyczka na bocznym ołtarzu.

9.      Przez cały miesiąc listopad w środy i niedziele przed, a w pozostałe dni po mszy św. wieczornej wypominki połączone z modlitwą za zmarłych.

10.  W przyszłą niedzielę (17 XI) na placu przed kościołem będzie można nabyć u s. Kazimiery buteleczkę z wodą ze źródełka w Dźwiniaczce na Ukrainie. Złożone dobrowolne ofiary – cegiełki zostaną przeznaczone na prace przy odnawianiu kościoła wybudowanego z inicjatywy abp. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego.

11.  Podatek za IV kwartał 2019 r. dla mieszkańców Nowego Wiśnicza zbierany będzie w dniach 12 - 16 listopada w godz. 8.30 – 16.00 w piwnicach Ratusza Miejskiego, natomiast na Kopalinach w dniach 14-15 listopada w godz. 18.00 – 19.30 w Świetlicy.

12.  Urząd Miejski w Nowym Wiśniczu informuje o zmianie rachunku bankowego wpłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

13.  Zebranie mieszkańców osiedla Nowego Wiśnicza odbędzie się w środę /13 XI/ o godz. 18.00 w sali kina „Szreniawa”.

14.  W „GN” dzisiaj m.in.: - o pokoleniach Niepodległej, którym zawdzięczmy niepodległość i konkretny kształt naszej ojczyzny; - o mało znanym w Polsce świętym Józefie Kuncewiczu; - o współczesnych męczennikach. Jest także „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek dobra” i „Mały promyczek” oraz „Miłujcie się”.

15.  W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca: śp. † Grażyna Spaczyńska z ul. Leszczyny oraz śp. † Zbigniew Bienias z ul. Leszczyny, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu…

16.  Modlitwa do św. Michała Archanioła i w intencji V Synodu…

XXVIII Niedziela Zwykła 13-20 października 2019

W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi „Wstańcie, chodźmy!” Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Obejmujemy naszą modlitwą wszystkich nauczycieli, wychowawców i katechetów oraz wspierających dzieła duszpasterskie, charytatywne i gospodarcze w naszej parafii.

Składka dzisiejsza na tacę i w kopertach, jako inwestycyjna na prace przy wzmocnieniu fundamentów kościoła - etap II. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

Czytaj więcej...

XXXI niedziela zwykła - 03 XI – 10 XI 2019 r.

 

Pan Jezus każdego dnia czeka na nas. Jednak na drodze do Niego mogą pojawić się przeszkody, które wydają się czasem nie do przeskoczenia. Zacheusz, o którym usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii, wykazał się wielką determinacją, żeby zobaczyć Jezusa. Niech pragnienie osobistego spotkania z Panem Jezusem pobudza również nasze serca do działania i poszukiwania możliwości przebywania w Bożej obecności.

 1.     Wyrażamy uznanie za piękne świadectwo wiary w życie wieczne przez liczny udział w spowiedzi św. i komunii św. w Uroczystość Wszystkich Św., modlitwy na cmentarzu i w Dzień Zaduszny.

2.     Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 2 rodziny (200 zł.); przelewem bankowym 5 rodzin (900 zł.). Bóg zapłać.

3.     Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców - dziś po Mszy św. o godz. 9.00, a dla dzieci i młodzieży po Mszy św. o 11.00.

4.     Służby porządkowe – policja i straż pożarna - składają podziękowanie wszystkim, którzy w Uroczystość Wszystkich Świętych zachowali wymagany porządek i zostawiali samochody w odpowiedniej odległości od cmentarza, nie powodując tym samym niepotrzebnych korków i zagrożenia na drodze.

5.     Wypominki połączone z modlitwą za zmarłych - przez cały miesiąc listopad po mszy św. wieczornej. W Połomiu Dużym do 8 listopada.

6.     W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Karola Boromeusza; w sobotę – rocznica poświęcenia Bazyliki na Lateranie; w przyszłą niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

7.     Spotkanie Akcji Katolickiej – w środę po mszy św. wieczornej.

8.     W czwartek przypada 21. rocznica śmierci śp. † ks. Prałata Mariana Janiszewskiego, za którego będzie celebrowana Msza św. w czwartek o godz. 6.30 oraz w niedzielę o 11.00.

9.     I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów, kleryków i sióstr zakonnych oraz o nowe powołania do służby w Kościele - od godz. 16.00.

10. Spotkanie uczniów klas VIII SP w ramach przygotowania do bierzmowania – w czwartek o godz. 17.00. Po Mszy św. wyjście na cmentarz więzienny w Leksandrowej. Prosimy zabrać znicz, latarkę i odblaski.

11. Składka w przyszłą niedzielę w kopertach i na tacę jako inwestycyjna.

12. Wspólnota „Ogień w Mieście” zaprasza młodzież na Kurs Alfa. Pierwsze spotkanie w sobotę (9 XI) o godz. 19.00 przy ul Czackiej 3 w Bochni.

13. W „GN” dzisiaj m.in.: - o tym, po co nam święci patroni; - o cmentarzach, które wzbudzają zachwyt. Jest też nowy nr „MGN” i „Miłujcie się”.

14. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca: śp. Zofia Piter z ul. Mickiewicza i śp. † Jerzy Śliwa z ul. Mickiewicza. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….

15. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w intencji V Synodu …..

XXIV Niedziela Zwykła 15 - 22 września 2019

Stajemy przed naszym Stwórcą w pokorze serc i uznajemy naszą słabość oraz grzeszność. Odrzucamy grzech i przyjmujemy przebaczenie kochającego Ojca w niebie. W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy o radości, która jest konsekwencją nawrócenia. Niech ona będzie również naszym udziałem.

         Dzisiaj przeżywamy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Prośmy, aby współczesne media służy przekazywaniu prawdy i budowały jedność w społeczeństwie.

Czytaj więcej...

XXIII Niedziela Zwykła 8-15 września 2019

            Maryja w tajemnicy narodzenia jest główną patronką naszej diecezji, a nasza bazylika katedralna w Tarnowie jest pod Jej wezwaniem. Stąd przeżywając dzisiaj Uroczystość Narodzenia NMP, dziękujmy Panu Bogu za Maryję a także za nasz diecezjalny Kościół – duchownych i wszystkich wiernych.       

            Składka dzisiejsza na tacę i w kopertach przeznaczona na prace remontowo - konserwatorskie przy naszym kościele. W naszych modlitwach polecamy wszystkich ofiarodawców oraz prosimy o błogosławieństwo Boże w pracach przy wzmocnieniu fundamentów kościoła, których kontynuacja rozpocznie się jutro, tj. w poniedziałek. 

Czytaj więcej...

Dodatkowe informacje