Wniebowstąpienie Pańskie 2-9 czerwca 2019 r.

            Dzisiejsza uroczystość kieruje nasz wzrok ku niebu. Jak apostołowie, patrzymy za Jezusem odchodzącym do Ojca. Wiemy jednak, że znów przyjdzie na ziemię. W czekaniu na tę chwilę nie jesteśmy opuszczeni, bo zostawił nam siebie samego w tajemnicy Eucharystii. Dlatego gromadzimy się przy ołtarzu Pańskim, aby jak najlepiej przygotować się na powtórne przyjście Jezusa.

 1.  Składamy podziękowania za kolejne ofiary na kontynuacje prac przy wzmocnieniu fundamentów kościoła w kopercie 1 Rodzina (100 zł.). Bóg zapłać. Wzmacniając fundamenty kościoła, trzeba wykonać 91 niskociśnieniowych pali przez fundament kościoła na głębokość 12 metrów. W ubiegłym roku wykonano 12 takich pali. W tym roku planowane jest wykonanie kolejnych, w zależności od finansów.
 2. Ognisko misyjne i Szkolne Koło Caritas zbierają dziś na placu kościelnym ofiary do puszek na budowę studni w AFRYCE. Dziękujemy za każdy gest miłosierdzia.
 3. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – dziś po mszy św. o godz. 9.00; zaś dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00.
 4. Przyjęcie aspirantów do grona ministrantów – dziś o godz. 9.00, natomiast o godz. 11.00 msza św. jubileuszowa w 30-lecie kapłaństwa naszego księdza Proboszcza i w 10-lecie kapłaństwa ks. Grzegorza.
 5. Rodzice uczniów i nauczyciele SP w Nowym Wiśniczu zapraszają na inscenizację pt.: „Kopciuszek” – dziś o godz. 16.00 w sali gimnastycznej SP przy ul. Szkolnej 1.
 6. Dziękujemy za przekazywane ofiary i fanty na organizację VIII Rodzinnego Festynu Parafialnego, który będzie w niedzielę 16 czerwca. Dochód z festynu przeznaczony jest na dofinansowanie wakacyjnego i feryjnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Fanty nadal można składać w kancelarii parafialnej, a wpłaty dokonywać na konto Akcji Katolickiej naszej parafii z dopiskiem: „Festyn”. Prosimy Róże Różańcowe i chętne osoby o upieczenie ciast i ciasteczek.
 7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Karola Lwangę i Towarzyszy; w środę – św. Bonifacego; w piątek – bł. Zbigniewa Strzałkowskiego; w sobotę – św. Jadwigę Królową; w przyszłą niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 8. W środę (5 VI) mija 79 rocznica śmierci sługi Bożego ks. Ferdynanda Machaya, rozstrzelanego w lasku „Brzezinka” za Zakładem Karnym. W dniu 17 maja 1940 r. po ucieczce z utworzonego na terenie Zakładu Karnego w Nowym Wiśniczu, pierwszego na ziemiach południowej Polski niemieckiego obozu pracy, ówczesny komendant obozu SS-man Wilhelm Asmus wydał decyzję o rozstrzelaniu 10 osadzonych, wśród nich był 26 letni ks. Ferdynand Machay. Obecnie toczy się proces beatyfikacyjny ks. Ferdynanda. Módlmy się o jego rychłą realizację.
 9. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 10. I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu – od godz. 17.00 w intencji kapłanów, sióstr zakonnych i kleryków oraz o nowe powołania.
 11. Spowiedźśw. przed I piątkiem:

  - dla dzieci i młodzieży - w czwartek od godz. 17.00.
  - dorośli - w piątek od godz. 17.00.
  - W Połomiu Dużym – w środę o godz. 17.00.
 12. I piątek miesiąca. Modlitwą i ofiarami wspieramy misje katolickie. Prosimy także o szczęśliwą podróż dla dzieci klas III wyjeżdżających na Zieloną Szkołę. Msza św. o NSPJ o 6.30; 7.00 i 18.00. W Połomiu D. msza św. o godz. 18.30.
 13. Spotkanie Akcji Katolickiej, Rady Duszpasterskiej, Caritas Parafialnej, Szafarzy Komunii św. i wszystkich chętnych do organizacji Festynu parafialnego - w piątek /7 VI/ o godz. 19.00 na plebanii.
 14. Nasza parafia organizuje wyjazd na koncert „Jednego serca, jednego ducha” do Rzeszowa. Wyjazd w Boże Ciało, o godz. 16.00 z parkingu poniżej domu parafialnego. Zapisy w zakrystii oraz w szkole u ks. Grzegorza.
 15. Prosimy o przygotowywanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała.
 16. Liceum Plastyczne w Nowym Wiśniczu ogłasza rekrutację na nowy rok szkolny 2019/20. Egzamin wstępny odbędzie się 3-4 czerwca. Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły.
 17. Świetlica Parafialna organizuje trzydniową wycieczkę w Gorce i Pieniny w dniach 12-14 lipca 2019 r. Koszt wyjazdu to 150 zł. Zapisy dzieci w wieku 10-15 lat do dnia 7 czerwca u pani Anity Całki.
 18. Pielgrzymka do Lichenia, Częstochowy i Warszawy w dniach 1–4 lipca. Zapisy w „Pasmanterii” w Rynku 31.
 19. Składka w przyszłą niedzielę na wzmocnienie fundamentów kościoła.
 20. W najnowszym numerze „GN” m.in. specjalny dodatek poświęcony historycznej pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do Ojczyzny. Jest także Promyczek Dobra z niespodzianką z okazji Dnia Dziecko i Mały Promyczek z flagą na Boże Ciało.
 21. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. † Daniela Krzysztofowicz z Rynkui † Genowefa Wójcik  z Olchawy. Polecajmy je Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…
 22. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu…..

Dodatkowe informacje