Zesłanie Ducha Świętego 9 – 16 czerwca 2019

            „I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym, i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak im Duch pozwalał mówić” (Dz 2,4) – usłyszymy dzisiaj te słowa z Dziejów Apostolskich. Bóg chce, by każdy z nas, napełniony Duchem Świętym, mógł przynosić Jego owoc, którym jest miłość. Przejawia się ona na różne sposoby, a nieznający Boga mają prawo usłyszeć prawdę, że są przez Niego kochani. Prośmy podczas naszej świętej liturgii o napełnienie Duchem Świętym, aby pozwalał nam mówić różnymi językami miłości. 

Naszą modlitwą obejmijmy dzieci klas III wraz z wychowawcami przebywającymi na Zielonej Szkole prosząc o dobry pobyt i szczęśliwą podróż.

W naszej wspólnocie witamy s. dr Antoniettę Frącek, która dzisiaj głosi konferencje o św. Zygmuncie Szczęsnym Felińskim, założycielu Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.

            Składka dzisiejsza na tacę i w kopertach jako inwestycyjna na kontynuację prac przy wzmocnieniu fundamentów kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

 1. Składamy podziękowania za kolejne ofiary na kontynuacje prac przy wzmocnieniu fundamentów kościoła w kopertach 2 Rodziny (250 zł.) i przelewem bankowym 6 Rodzin (1200 zł.). Bóg zapłać.
 2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Maryi Matki Kościoła. Msze św. o godz. 6.30; 7.00 i 18.00 z nabożeństwem czerwcowym. Poświęcenie pojazdów po Mszy św. wieczornej. Komisja Episkopatu ds. Misji prosi wszystkich kierowców, aby dziękując Bogu za opiekę w podróżach, przekazać 1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Dlatego ofiary składane jutro na tacę są przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Barnabę; w środę – bł. Romana Sitkę; w czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek – bł. Michała Kozala; w przyszłą niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy.
 4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa przez cały czerwiec po mszy św. o godz. 18.00.
 5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Odpust ku czci św. Brata Alberta w Połomiu Dużym – w przyszłą niedzielę. Mszę św. odpustową o godz. 10.00 będzie celebrował i kazanie wygłosi ks. Marcin Gryzło, wikariusz z par. św. Maksymiliana w Tarnowie.
 7. Spowiedź w Połomiu Dużym przed odpustem w piątek o godz. 17.00.
 8. Dziękujemy za przekazywane ofiary i fanty na organizację VIII Rodzinnego Festynu Parafialnego, który będzie w przyszłą niedzielę - na placu po starej wikarówce obok kościoła. Rozpoczęcie o godz. 14.00. Bardzo serdecznie zapraszamy całe rodziny do wspólnego spędzenia niedzielnego popołudnia, wzajemnej integracji rodzin i parafian, a także do zabawy. Szczegóły na afiszach. Róże różańcowe i chętne osoby prosimy, aby ciasta składać w sobotę w domu parafialnym u sióstr zakonnych od godz. 16.00 do 18.00. Dochód z festynu przeznaczony będzie na dofinansowanie wakacyjnego i feryjnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży.
 9. Jarmark Wiśnicki z bogatym programem – dziś na Rynku. Szczegóły na afiszach.
 10. Nasza parafia organizuje wyjazd na koncert „Jednego serca, jednego ducha” do Rzeszowa. Wyjazd w Boże Ciało, o godz. 16.15 z parkingu poniżej domu parafialnego. Koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii oraz w szkole u ks. Grzegorza.
 11. W najnowszym numerze „GN” m.in.: - o Duchu św., który mówi przez żonę; - relacja z pielgrzymki papieża Franciszka do Rumunii. Dołączono też płytę CD z przemówieniami JP II z pierwszej pielgrzymki do Polski. Jest także Promyczek Dobra z niespodzianką z okazji Dnia Dziecka i Mały Promyczek z flagą na Boże Ciało.
 12. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: † Zofia Ciepiela z Połomia D., † Genowefa Rudek z Olchawy, † Krzysztof Świątek z Łomnej, którego pogrzeb będzie w poniedziałek i † Piotr Kupiec z Leksandrowej, którego pogrzeb będzie we wtorek.Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…
 13. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu…..

 

Dodatkowe informacje