Uroczystość Najświętszej Trójcy 16 -23 czerwca 2019

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej przypomina nam o wspólnocie miłości jednego Boga w Trzech Osobach. Każdy z nas jest zaproszony do bliskości z Ojcem, Synem i Duchem Świętym. Budowanie jedności z innymi ludźmi i realizowanie przykazania miłości w naszej zwykłej codzienności to wyznawanie wiary w Boga Trójjedynego. Niech nasze życie będzie świadectwem miłości Boga, któremu zawierzyliśmy.

Naszą modlitwą obejmujemy organizatorów, ofiarodawców i uczestników dzisiejszego 8. Rodzinnego Festynu Parafialnego.

 

 1. Składamy podziękowania za ofiary na kontynuację prac przy wzmocnieniu fundamentów kościoła: na tacę 8300 zł.; w kopertach 23 Rodziny (3100 zł.) i przelewem bankowym 7 Rodzin (1100 zł.). Bóg zapłać.
 2. W Połomiu Dużym dziś odpust ku czci św. Brata Alberta. Mszę św. odpustową o godz. 10.00 będzie celebrował i kazanie wygłosi ks. Marcin Gryzło, wikariusz z par. św. Maksymiliana w Tarnowie.
 3. VIII Rodzinny Festyn Parafialny– dzisiaj na placu po starej wikarówce obok kościoła. Rozpoczęcie o godz. 14.00 meczem piłki nożnej: Ojcowie – Synowie, na boisku przy Starej Targowicy. Bardzo serdecznie zapraszamy całe rodziny do wspólnego spędzenia niedzielnego popołudnia, wzajemnej integracji rodzin i parafian. Szczegóły na afiszach. Obiad dzisiejszy niech będzie skromniejszy, by zostawić miejsce na kosztowanie przygotowanych smakołyków podczas festynu. Dochód z festynu przeznaczony będzie na dofinansowanie wakacyjnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży.
 4. Dziękujemy scholi parafialnej – Światełka Nadziei, która dziś po raz ostatni w tym roku szkolnym – ubogaca mszę św. dla rodzin. Dziękujemy s. Urszuli i p. Katarzynie Adamczyk za podejmowany trud i poświęcony czas. Zapraszamy na koncert scholi podczas festynu, o godz. 15.00.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Brata Alberta Chmielowskiego; w piątek – św. Alojzego Gonzagę.
 6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i nabożeństwo czerwcowe w środę o godz. 18.00, poprzedzone modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. Spowiedź św. na zakończenie roku szkolnego i przed Uroczystością Bożego Ciała we wtorek od godz. 17.00.
 8. Msze św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego – we środę:

  o godz. 8.00 – dla klas 6, 7 i 8 oraz 3 Gimnazjum i Liceum Plastycznego;
  o godz. 9.00 – w Połomiu Dużym;
  o godz. 10.00 – dla klas 0-5.
  Do uczestnictwa w zakończeniu roku szkolnego zapraszamy także rodziców, nauczycieli i wychowawców.  Wszystkich zachęcamy, aby skorzystali ze spowiedzi św. Natomiast akademia z okazji zakończenia roku w szkole: dla klas 0-5 o godz. 8.30 a dla klas 6-8 i gimnazjum o 9.00.Banery do ołtarzy na Boże Ciało są do odebrania na plebanii.
 9. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało - dziękczynienie za dar Eucharystii. O godz. 9.00 msza św. i po niej uroczysta procesja do 4-ech ołtarzy w Rynku naszego Miasta. W Połomiu Dużym Msza św. o godz. 8.00.O kwiaty prosimy: do I ołtarza - Nowy Wiśnicz; do II-go – Kopaliny i Stary Wiśnicz; do III-go – Leksandrową; do IV-go – Olchawę i Łomną. O dostarczenie brzeziny prosimy p. Jacka Trzeciaka z Połomia D. O udział w strojach krakowskich prosimy dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia; dzieci klas III – w strojach komunijnych; DSM; ministrantów, lektorów, kantorów, scholę, asystę do feretronów i chorągwi. O zabezpieczenie porządku i bezpieczeństwa prosimy Policję i OSP. Bezpośrednio po procesji będzie także msza św. Niech nasz liczny udział w tych nabożeństwach będzie wyrazem naszej wiary w obecność Chrystusa wśród nas pod postaciami chleba i wina.Kazania w Boże Ciało będzie głosił prymicjant ks. Mariusz Setlak, który również udzieli prymicyjnego błogosławieństwa po każdej mszy św.Składka w Boże Ciało przeznaczona będzie na utrzymanie hospicjów działających na terenie naszej diecezji.
 10. Podczas oktawy Bożego Ciała msza św. z procesją wokół kościoła o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 11.00.
 11. Wyjazd na koncert „Jednego serca, jednego ducha” do Rzeszowa dla osób zapisanych, w Boże Ciało o godz. 16.15 z parkingu przy domu parafialnym. Koszt: 20 zł. Powrót około 1.00. Formularze zgody rodzica dla osób niepełnoletnich do zabrania z zakrystii. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
 12. Egzaminy przed bierzmowaniem – w poniedziałek /17 VI/ w Domu parafialnym:

  - uczniowie kl. 7 C i D – o godz. 15.00; kl. 7 A i B – o godz. 16.00. Prosimy również o obecność Rodziców.
 13. Kompleksowe komputerowe badanie wzroku w piwnicach Ratusza – w piątek /28 VI/ od godz. 8.30. Szczegóły w gablocie.
 14. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać: - tekst o ciemnej stronie internetu dla rodziców i dziadków; - jaką wartość ma modlitwa tradycyjnymi formułami. Jest także nowy nr „Małego Gościa Niedzielnego”, a w nim m.in. silikonowa opaska na rękę.
 15. W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca śp.: † Czesława Wełna z ul. M. Konopnickiej.Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…
 16. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…..

Dodatkowe informacje