XII Niedziela Zwykła 23 - 30 czerwca 2019

Jezus zadaje dzisiaj pytanie: „Za kogo Mnie uważacie?”. Odpowiedź na nie pomoże nam umocnić się w wyborze Jezusa jako naszego Pana i Zbawiciela. To Jego pragnie nasze serce, a On nas nie opuści. Teraz jest czas na naszą świadomą decyzję wierności Bogu. Powiedzmy Jezusowi podczas tej Mszy św., kim On dla nas jest.

            Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie jest dniem przebłagania Pana Boga za grzechy świętokradztwa popełnione w ostatnim czasie, dlatego przed końcowym błogosławieństwem odśpiewamy Suplikacje.

Naszą modlitwą obejmujemy również dzieci i młodzież wyjeżdżających na oazę parafialną w poniedziałek pod opieką ks. Łukasza oraz wychowawców i animatorów.

 1. Składamy podziękowania za kolejne ofiary na kontynuację prac przy wzmocnieniu fundamentów kościoła: w kopertach 3 Rodziny = 300 zł. Bóg zapłać.
 2. Wyjazd na Oazę parafialną w poniedziałek (24.06.) o godz. 10.00 z Placu Targowego. Zbiórka uczestników o 9.45.
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację VIII Rodzinnego Festynu Parafialnegooraz wszystkim ofiarodawcom, sponsorom (lista na stronie internetowej parafii) i uczestnikom. Dochód przeznaczamy na dofinansowanie oazy parafialnej oraz zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży.
 4. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za przygotowanie 4 ołtarzy na Boże Ciało i za kwiaty; - za bardzo liczny udział w procesji; szczególnie dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwonkami oraz w strojach komunijnych; strażakom i policji; niosącym baldachim, feretrony i sztandary, księżom rodakom, szafarzom komunii św., DSM, LSO, chórowi „Canon”, panu organiście, siostrom zakonnym oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości.
 5. W oktawie Bożego Ciała Msza św. z procesją o godz. 18.00. Prosimy, aby przez całą oktawę przychodziły dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia oraz dzieci kl. III w strojach komunijnych. Dziś procesja eucharystyczna po Mszy o godz. 11.00.
 6. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza św. połączona z procesją oraz błogosławieństwem dzieci i poświęceniem wianków z ziół i kwiatów o godz. 18.00. W Połomiu D. o godz. 17.00.
 7. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w poniedziałek (24 VI) po mszy św. wieczornej na plebanii.
 8. Msza św. w intencji mieszkańców Łomnej o szczęśliwe urodzaje i błogosławieństwo Boże - w środę o godz. 18.00.
 9. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  - w poniedziałek – Narodzenie św. Jana Chrzciciela;
  - w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i nabożeństwo ku czci św. O. Pio. W tym dniu nie ma postu;
  - w sobotę /29 VI/ – Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 6.30; 7.45; 9.00 i 18.00. W Połomiu D. o godz. 17.00. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej (tzw. świętopietrze).
 10.  Parafia oraz autorzy prac zapraszają na wystawę malarstwa, grafiki i rzeźby. Wernisaż wystawy odbędzie się w Galerii „Stara Dzwonnica” 29 czerwca o godz. 19.00.
 11. Kompleksowe komputerowe badanie wzroku w piwnicach Ratusza – w piątek /28 VI/ od godz. 8.30. Szczegóły w gablocie.
 12. Wyjazd do Częstochowy na mszę św. i charyzmatyczne spotkanie modlitewne z o. Danielem w sobotę /29 VI/. Szczegóły w gablocie.
 13.  Organizowana jest również coroczna pielgrzymka do Częstochowy, Lichenia i Warszawy w dniach 1-4 lipca 2019r. Zapisy w Pasmanterii, ul. Rynek 31.
 14. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać: - o cudach eucharystycznych, wobec których bezradna nauka pada na kolana; - o sile matczynej modlitwy; - jak pokochać „bycie ojcem”?. Jest także wakacyjny nr „Małego gościa” i „Miłujcie się”.
 15. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…..

Dodatkowe informacje