XIV Niedziela Zwykła 7 -14 lipca 2019

Gromadząc się na niedzielnej Mszy Świętej, chcemy w sposób szczególny doświadczyć obecności Boga i Jego miłości pośród nas. Aby tak było, musimy otworzyć nasze serca na Jego słowo, jakie skieruje On dzisiaj do nas oraz godnie przyjąć Jezusa w Komunii Świętej. Niech zatem nasz udział w tym wyjątkowym spotkaniu pozwoli nam również otwierać nasze serca na drugiego człowieka i uzdalnia do prawdziwego przebaczenia i pojednania oraz będzie źródłem prawdziwego pokoju. 

 

 1. Witamy wszystkich gości przybyłych na wakacje do naszej parafii. Życzymy udanego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty.
 2. Składamy podziękowania za kolejne ofiary na kontynuację prac przy wzmocnieniu fundamentów kościoła: w kopertach 5 Rodzin = 900 zł.; przelewem bankowym 4 Rodziny = 700 zł.  Bóg zapłać.
 3. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – dziś po mszy św. o godz. 9.00.
 4. Uroczysta suma odpustowa w Trzcianie – dziś o godz. 11.00.
 5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Jana z Dukli; w czwartek – św. Benedykta, patrona Europy; w piątek – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu; w sobotę – św. Andrzeja Świerada i Benedykta, patronów diecezji.
 6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. Składka w przyszłą niedzielę na tacę i w kopertach jako inwestycyjna na kontynuację prac przy wzmocnieniu fundamentów kościoła.
 8. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się tygodniowy Odpust ku czci św. Szymona w Lipnicy Murowanej. Szczegółowy program odpustu znajduje się na plakatach w gablocie.
 9. Pizzeria Ambrozja i Centrum Active Artist w Nowym Wiśniczu zapraszają w przyszłą niedzielę /14 VII/ od godz. 14.00 na wiśnicki Rynek na Dzień Rodziny, podczas którego przeprowadzona będzie zbiórka pieniędzy na rehabilitację Kamila i Kacpra Fortuna z Muchówki.
 10. Zachęcamy do udziału w XXXVII Pieszej Pielgrzymce z Tarnowa na Jasną Górę w dniach 17-25 sierpnia pod hasłem: „Parafia wspólnotą uczniów Chrystusa”. Szczegóły na plakatach.
 11. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: - teologiczne wyjaśnienie, jak rozumieć modlitwę ks. Dolindo „Jezu, Ty się tym zajmij”; - jak przeżywać bolesne problemy dotykające dziś Kościół; - o prześladowaniach katolików w Chinach. Jest też do nabycia nowy numer „Miłujcie się”, wakacyjny numer „Promyczka dobra”, „Małego Promyczka” oraz „Małego Gościa”.
 12. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: † Andrzej Dyląg i † Stanisław Kozioł. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie…
 13. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…

Dodatkowe informacje