XVI Niedziela Zwykła 21-28 lipca 2019

Eucharystia stanowi szczyt miłości Boga do człowieka – miłości, która nie zna miary. Stwórca obdarza nas miłością i oczekuje, że również i my odpowiemy miłością wobec siebie nawzajem. Niech udział w tej Mszy św. na nowo rozbudzi w nas zdolność dostrzegania naszych bliźnich i otwierania na ich potrzeby naszych serc.

Składka na tacę przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

 

 Informacje duszpasterskie

 

  1. Witamy wszystkich gości przybyłych na wakacje do naszej parafii. Życzmy udanego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty.
  2. Dziś centralna uroczystość odpustowa ku czci św. Szymona w Lipnicy Murowanej. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11.00
  3.  tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Marię Magdalenę; we wtorek – św. Brygidę; w środę – św. Kingę, patronkę diecezji; w czwartek – św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa – patrona kierowców. Z tej racji w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Wspominając Patrona kierowców zwracamy się z apelem o rozważną i bezpieczną jazdę, a ofiarami na tacę w tym dniu będziemy mogli wspomóc zakup środków transportu dla misjonarzy w ramach ogólnopolskiej akcji św. Krzysztof 2019: „jeden grosz za jeden kilometr” prowadzonej przez MIVA Polska; w piątek – św. Joachima i Annę, rodziców NMP. Wszystkim solenizantom tego tygodnia, wśród nich Ks. Proboszczowi i Panu Organiście składamy serdeczne życzenia obfitości Bożych darów. Msza św. w intencji ks. Proboszcza z okazji imienin we czwartek o godz. 18.00.
  4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45, a o godz. 18.00 msza św. i nabożeństwo ku czci św. Ojca Pio. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. Zapisy na XXXVII Pieszą Pielgrzymkę z Tarnowa na Jasną Górę u przewodnika w parafii św. Mikołaja w Bochni.
  6. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: - jak walczyć z rozproszeniami podczas modlitwy?; - dlaczego w Polsce brakuje leków?. Jest także wakacyjny numer „Promyczka Dobra” i „Małego Promyczka”.
  7. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca: śp. Maria Kamyczek z ul. Lipnickiej oraz śp. Mieczysław Kawka pochodzący z Olchawy, którego pogrzeb będzie we wtorek. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: „Dobry Jezu a nasz Panie…”

Dodatkowe informacje