XVII Niedziela Zwykła 28 lipca - 4 sierpnia 2019

Uczniowie proszą Jezusa: „Panie, naucz nas modlić się”. Jezus uczy ich nazywać Boga Ojcem i wyjaśnia, że Bóg chce dobra swoich dzieci. Troszczy się o nasze życie i udziela nam Ducha Świętego. Wsłuchajmy się w tę piękną lekcję Jezusa o miłości naszego Ojca w niebie, do którego zawsze i w każdej sprawie możemy się zwracać.

Informacje duszpasterskie

 

 1.  Witamy wszystkich przybyłych na wakacje do naszej parafii. Życzmy udanego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty.
 2. Składamy podziękowania za ofiary na kontynuację prac przy wzmocnieniu fundamentów kościoła: na tacę 10 100 zł.; w kopertach 18 Rodzin (2950 zł.) i przelewem bankowym 6 Rodzin (1000 zł.). Bóg zapłać.
 3.  W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Martę; we środę – św. Ignacego z Loyoli, kapłana; we czwartek – św. Alfonsa Marię Liguori, biskupa i doktora Kościoła.
 4.  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45.
 5. We czwartek –przypada 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.
 6. I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu – od godz. 17.00 w intencji kapłanów, sióstr zakonnych i kleryków oraz o nowe powołania.
 7. Spowiedź św. przed I piątkiem – w czwartek i piątek od godz. 17.00. W Połomiu D. – we środę o godz. 17.00. Prosimy, aby korzystać ze spowiedzi św. także w ciągu tygodnia podczas Mszy św.
 8. I piątek – Msza św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30, 7.00 i 18.00. W Połomiu Dużym o godz. 18.30. Modlitwą i ofiarami na tacę wspieramy misje katolickie.
 9. W I sobotę zapraszamy do odprawienia kolejnej z pięciu pierwszych sobót miesiąca. Msze św. o godz. 6.30, 7.00 i 18.00 Msza św. z procesją i różańcem fatimskim. Prosimy o zabranie świec.
 10. Do chorych udamy się według następującego porządku: ks. Proboszcz, ks. Grzegorz – w piątek od 8.30; ks. Łukasz i ks. Mirosław – w sobotę od 8.30.
 11. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.
 12. W przyszłą niedzielę (4 VIII) w Królówce odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Suma o godz. 11.00.
 13. Zapisy na XXXVII Pieszą Pielgrzymkę z Tarnowa na Jasną Górę u przewodnika w parafii św. Mikołaja w Bochni. Natomiast w niedzielę (4 VIII) wyrusza Krakowska Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpocznie się ona w kościele św. Pawła w Bochni Mszą św. o godz. 6.30. Dzisiaj (28 VIII) o godz. 18.00 w dolnym kościele odbędzie się spotkanie przedpielgrzymkowe, na którym będzie się jeszcze można zapisać.
 14. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać m.in.:o bohaterstwie sióstr zakonnych podczas powstania warszawskiego; - w jakich okolicznościach nieobecność na niedzielnej Eucharystii może być usprawiedliwiona? – o zamieszaniu przy naborze do szkół średnich mówi minister edukacji. Jest też do nabycia nowy numer „Miłujcie się”, wakacyjny numer „Promyczka dobra”, „Małego Promyczka” oraz „Małego Gościa”.

Dodatkowe informacje