XVIII niedziela zwykła 4 - 11 sierpnia 2019

Jezus przestrzega nas dzisiaj przed gromadzeniem mienia. Nawet jeśli będziemy mieć wszystkiego w nadmiarze, nie mamy pewności jutra – nie wiemy, kiedy Bóg nas powoła do siebie. Warto więc zatroszczyć się o bogactwa, które podobają się Bogu – dobro i miłość okazywane drugiemu człowiekowi, czyste sumienie, życie zgodne z przykazaniami. Niech ta Msza św. umocni nas w dokonywaniu codziennych wyborów dążenia do tego, co w górze, a nie do tego, co na ziemi.

 

 1. Witamy wszystkich przybyłych na wakacje do naszej parafii. Życzmy udanego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty.
 2. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców dziś po Mszy św. o godz. 9.00.
 3. Dzisiaj w Królówce odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Suma odpustowa o 11.00.
 4. Składamy podziękowania za kolejne ofiary na prace konserwatorsko - remontowe przy naszym kościele: w kopertach 6 rodzin = 650 zł. i przelewem bankowym 2 rodziny – 200 zł. Bóg zapłać.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: we wtorek – święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o 6.30, 7.00 i 18.00; we czwartek – św. Dominika, prezb.; w piątek – św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziew. i męcz., patronki Europy; w sobotę – św. Wawrzyńca, diakona i męcz.
 6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45.
 7. Składka w przyszłą niedzielę na tacę i w kopertach jako inwestycyjna.
 8. Zapisy na XXXVII Pieszą Pielgrzymkę z Tarnowa na Jasną Górę u przewodnika w parafii św. Mikołaja w Bochni.
 9. Próba scholi przed odpustem parafialnym 13 sierpnia /tj. wtorek/ o godz. 10.00
 10. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać m.in.: o ekumenicznej wspólnocie Taize, która cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród młodych wiernych różnych wyznań; - dlaczego współczesna młodzież tak dobrze rozumie ideały powstańców. Jest także wakacyjny numer „Promyczka Dobra” i „Małego Promyczka”.
 11.  Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…

Dodatkowe informacje