XX Niedziela Zwykła: 18 - 25 sierpnia 2019r.

Pan Jezus przyszedł rzucić ogień n ziemię. Jego miłość jest prawdziwa i pewna. Kiedy przychodzimy na Mszę św. poddajemy nasze serca Bożemu działaniu, aby i w nas zapłonął ogień miłości. Nie bądźmy obojętni na to, co dzieje się na ołtarzu. Pan Jezus jest realnie obecny wśród nas. Ofiary dzisiaj zebrane na tacę są przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie 

 

 1. Komunikat Biskupa Tarnowskiego.
 2. Witamy wszystkich przybyłych na wakacje do naszej parafii. Życzmy dobrego wypoczynku i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej wspólnoty.
 3. Wszystkich pielgrzymów zdążających na Jasną Górę, szczególnie z naszej Parafii, polecamy modlitewnej pamięci wiernych. Tych, którzy nie mogli pójść, zapraszamy do duchowego pielgrzymowania łącząc się z pielgrzymami m.in. dzięki relacjom radia RDN Małopolska.
 4. Na placu kościelnym można nabywać u s. Kazimiery buteleczkę wody przewiezionej z Dźwiniaczki, gdzie przebywał przez 12 lat abp Zygmunt Szczęsny Feliński po powrocie z zesłania w czasie zaborów. Tam też odkrył On źródełko, przy którym często się modlił. Wiele uzdrowień nastąpiło dzięki użyciu wody z tego źródełka. Złożone przy tej okazji dobrowolne ofiary – cegiełki zostaną przeznaczone na odnowienie bardzo zniszczonego kościoła w Dźwiniaczce, wybudowanego z inicjatywy abp Zygmunta Szczęsnego.
 5. Składamy podziękowania za ofiary na prace konserwatorsko - remontowe przy naszym kościele: na tacę = 9100 zł; w kopertach 24 rodziny = 3410 zł. i 200 funtów brytyjskich; przelewem bankowym 8 rodzin = 1400 zł. Bóg zapłać.
  Na stronie internetowej naszej parafii (www.parafiawisnicz.pl) zamieszczone są szczegółowe informacje i zdjęcia dotyczące prac badawczo – projektowych nad stanem technicznym kościoła: sklepienia, fundamentów i więźby dachowej nad prezbiterium oraz informacje z przeprowadzonych i trwających prac konserwatorsko - remontowych przy kościele. Zapraszamy do interesującej lektury.
 6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: we wtorek – św. Bernarda, opata; w środę – św. Piusa X, papieża; w czwartek – Najśw. Maryi Panny, Królowej; w sobotę – św. Bartłomieja, Apostoła.
 7. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45.
 8. Wyrażamy wdzięczność za duchowe przygotowanie i przeżycie Odpustu parafialnego oraz Jubileuszu 100 – lecia posługi Sióstr Zakonnych - przez spowiedź i Komunię św. Dziękujemy Księżom Rodakom za posługę w konfesjonale; księżom wikariuszom, klerykom, p. Organiście, p. Katarzynie Adamczyk z Chórem „Canon”; Martynie Dymura i Scholi; Orkiestrze Dętej ze Starego Wiśnicza; Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii św.; dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym oraz dzieciom w strojach komunijnych; niosącym sztandary i feretrony; DSM-owi, LSO za oprawę liturgiczną; za prace porządkowe na placu kościelnym p. Jackowi Tomaszewskiemu; za pomoc w kościele Pawłowi Janiszowi i Mateuszowi Cholewa; p. Annie Jędrzejek za troskę o czystość świątyni. Słowa podziękowania kierujemy do twórców wieńców dożynkowych. Bardzo dziękujemy pp. Edycie i Krzysztofowi Kołodziejczyk za wielkie wsparcie przy Jubileuszu Sióstr. Bóg zapłać.
 9. Wyjazd do Częstochowy na mszę św. i charyzmatyczne spotkanie modlitewne o uzdrowienie duszy i ciała – w sobotę (24 VIII). Szczegółowe informacje w gablocie ogłoszeń.
 10. W przyszłą niedzielę (25 VIII) w Leszczynie odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Suma o godz. 11.00.
 11. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać m.in.:  - refleksję o ostatecznym celu naszej wędrówki inspirowaną uroczystością Wniebowzięcia NMP; - wspomnienia o księdzu-aktorze Kazimierzu Orzechowskim
 12. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu …

Dodatkowe informacje