XXI niedziela zwykła 25 VIII – 1 IX 2019 r.

Pan Bóg ma moc zjednoczyć serca ludzi we wspólnym dążeniu do zbawienia. Ta prawda powinna nas dzisiaj pobudzić do modlitwy i do rozważenia tego jak możemy zaangażować się w życie naszej parafii, aby wraz z księżmi tutaj pracującymi szukać wspólnych dróg do zbawienia. Naszą największą troską powinno być zbawienie wszystkich. Dlatego tak ważna jest jedność i wzajemna życzliwa współpraca, bo ona może przyciągnąć do Pana Boga tych, którzy od Niego odeszli. Jest to zadanie dla nas wszystkich.

            Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Synodalną. Prośmy, aby nasza parafia była prawdziwym domem dla nas wszystkich.

 

 1. Witamy wszystkich przybyłych na wakacje do naszej parafii. Życzmy dobrego wypoczynku i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej wspólnoty.
 2. Trwają prace przy wzmocnieniu więźby dachowej nad prezbiterium kościoła – II etap. Szczegółowe informacje dotyczące tych prac zamieszczone są na stronie internetowej parafii. Równocześnie składamy podziękowania za kolejne ofiary na prace przy naszym kościele: w kopertach 1 rodzina = 200 zł i przelewem bankowym 2 rodziny – 250 zł. Bóg zapłać.
 3. Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół w Nowym Wiśniczu oraz Muzeum Ziemi Wiśnickiej zapraszają na „Niedzielę z orężem polskim”. Rozpoczęcie dziś o godz. 10.00 przemarszem wojsk z Zamku do kościoła parafialnego i msza św. o godz. 11.00. Szczegółowy program na plakatach.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek – NMP Częstochowskiej, we wtorek – św. Moniki; w środę – św. Augustyna, bpa i dok. Kośc.; w czwartek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
 5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45 i nabożeństwo do św. Ojca Pio.
 6. Spowiedź św. przed rozpoczęciem roku szkolnego - w piątek od godz. 17.00.
 7. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00. Róży dzieci i młodzieży po Mszy św. o godz. 11.00.
 8. Wspólnota Wody Żywej zaprasza na mszę św. i spotkanie z ks. Krzysztofem Wonsem, dyrektorem Centrum Formacji duchowej w Krakowie – w środę (28 VIII) w kościele Szkolnym w Bochni o godz. 18.30.
 9. Bezpłatne badania słuchu we wtorek (27 VIII) w godz.10.00-14.00 w świetlicy w Olchawie. Szczegóły w gablocie ogłoszeń. 
 10. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać m.in.: - o naciskach prawodawców na sumienia kapłanów i uderzeniu w istotę sakramentu spowiedzi;  - o łaskach wymodlonych przed jasnogórską ikoną;
 11. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. † Helena Duda z Leksandrowej,śp. † Feliks Fasuga z ul. Słonecznej, † S. Zyta, która pracowała w naszej parafii oraz † Maria Kozak z ul. Lipnickiej, której pogrzeb odbędzie się we wtorek w kaplicy cmentarnej.. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
 12.  Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu …

Dodatkowe informacje