Szczęść Boże!

 • Intencje Mszy Świętych
  Liczba artykułów:
  204
 • Ogłoszenia parafialne

  XXVIII niedziela zwykła

  /13 - 20 X 2019 r./

   

  Wprowadzenie do liturgii

   

  W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi „Wstańcie, chodźmy!” Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

  Obejmujemy naszą modlitwą wszystkich nauczycieli, wychowawców i katechetów oraz wspierających dzieła duszpasterskie, charytatywne i gospodarcze w naszej parafii.

  Składka dzisiejsza na tacę i w kopertach, jako inwestycyjna na prace przy wzmocnieniu fundamentów kościoła - etap II. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

   

  Informacje duszpasterskie

   

  1. 1.   Dziś dzień wyborów do parlamentu. Pamiętajmy o naszym nie tylko obowiązku, ale i prawie wyborczym.
  2. 2.  Składamy podziękowania za kolejne złożone ofiary w minionym tygodniu: w kopertach 5 Rodzin (900 zł.) i przelewem bankowym 5 Rodzin (900 zł.). Bóg zapłać.
  3. 3.  Dzisiaj z okazji Dnia Papieskiego zbiórka do puszek na Fundusz Stypendialny dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z niezamożnych rodzin.
  4. 4.  Dzisiaj na mszach św. o godz. 9.00 i 11.00 razem z nami będzie modlić się schola dziecięca Ziarenka Nadziei z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Brzesku. Po mszach św. krótki koncert i możliwość nabycia płyt zespołu.
  5. 5.  Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych – w ciągu tygodnia o godz. 17.00; a w niedzielę po mszy św. o 17.00.
  6. 6.  W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Teresę z Avili; w środę - św. Jadwigę Śląską; w czwartek - św. Ignacego Antiocheńskiego; w piątek – św. Łukasza, Ewangelistę, patrona Służby Zdrowia; w sobotę – bł. Jerzego Popiełuszko. Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia, wśród nich ks. Łukaszowi składamy najserdeczniejsze życzenia.
  7. 7.  Godzina Miłosierdzia – w środę od 16.00.
  8. 8.  W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i różaniec o godz. 17.00; w piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45.
  9. 9.  Modlitwa o łaski przez wstawiennictwo św. Zygmunta Sz. Felińskiego – w czwartek przed różańcem o godz. 16.45.
  10. 10.           W przyszłą niedzielę – Niedziela Misyjna. Kazania będzie głosił misjonarz - werbista O. Marek Kościółek, który pracował w Papui - Nowej Gwinei. Składka będzie przeznaczona na misje. Kiermasz Misyjny organizowany przez Ognisko Misyjne i Szkolne Koło Caritas – w przyszłą niedzielę na placu kościelnym. W tym dniu przeprowadzona będzie także zbiórka złomu srebra (np. złamane kolczyki, zerwane łańcuszki ……itp.) na potrzeby misji.
  11. 11.  Kartki z wypominkami za zmarłych można składać w zakrystii lub kancelarii(kartki można zabrać z bocznych ołtarzy, zakrystii lub kancelarii).
  12. 12.  Spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania z klas 8 – w środę (23 X) o godz. 18.30 w Domu Parafialnym. Prosimy rodziców o obecność.
  13. 13.  Kompleksowe badanie wzroku – w piątek (25 X) od godz. 8.30 w piwnicach pod ratuszem. Szczegóły w gablocie.
  14. 14.  W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in. – o aktualności myśli kanonizowanego kard. Newmana; - na czym polega niemiecka tzw. droga synodalna. Jest też nowy numer „Małego gościa niedzielnego”, „Promyczka dobra” i „Małego Promyczka” oraz kalendarze rolników i działkowiczów na rok 2020.
  15. 15.  W minionym tygodniu odeszli do domu Ojca: śp. † Wiesław Wojciechowski oraz śp. † Zbigniew Burkiewicz z Połomia Dużego. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie…
  16. 16.  Modlitwa do św. Michała Archanioła i w intencji V Synodu…
  Liczba artykułów:
  342
 • Intencje mszy św. pogrzebowych
  Liczba artykułów:
  0
 • Wydarzenia
  Liczba artykułów:
  272
 • Kancelaria parafialna
  Liczba artykułów:
  1
 • Komunia Święta dla chorych

  Komunia Święta dla chorych

  Liczba artykułów:
  4
 • Świetlica parafialna
  Liczba artykułów:
  10
 • Konto bankowe
  Liczba artykułów:
  1
 • Godziny Mszy Świętych
  Liczba artykułów:
  1
 • Księża i siostry w naszej parafii
  Liczba artykułów:
  1
 • Poradnia Rodzinna
  Liczba artykułów:
  1
 • Informacje bezpośrednie
  Liczba artykułów:
  1
 • Kolędowa Wizyta Duszpasterska
  Liczba artykułów:
  2
 • Muzyka
  Liczba artykułów:
  0
 • Grupy Duszpasterskie
  Liczba artykułów:
  1
 • V Synod Diecezji Tarnowskiej
  Liczba artykułów:
  5

Dodatkowe informacje