IV Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza 25.04.2021

Wprowadzenie do liturgii

Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. W ciągu całego tygodnia zapraszamy do wspólnej modlitwy w tej intencji.

Naszą modlitwą i składanymi dziś na tacę ofiarami wspieramy Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Informacje duszpasterskie

1. Uczestniczącym w nabożeństwach przypominamy o zachowaniu przepisów sanitarnych dotyczących naszego bezpieczeństwa. Korzystających z dyspensy zachęcamy do duchowego uczestniczenia we Mszy św. za pośrednictwem transmisji z naszego kościoła w niedziele o godz. 9.00 i 11.00 oraz w środę i piątek o godz.18.00.
  2. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 2 rodziny = 300 zł; przelewem bankowym 6 rodzin = 1300 zł. Bóg zapłać.
  3. W liturgii Kościoła: w czwartek – św. Katarzyny ze Sieny.
  1. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45, a o godz. 18.00 nabożeństwo do św. Ojca Pio. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  1. I sobota miesiąca. Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi o 6.30; 7.00 i 18.00 połączona z majówką i nabożeństwem Fatimskim.
  2. Grupa Apostolska zaprasza na czuwanie i adorację „Jeremiasz – prorok powołany przez Boga” w piątek (30 IV) o 20.00 w kościele.
  3. Do chorych udamy się w sobotę od godz. 8.30.
  1. W przyszłą niedzielę – odpust ku czci św. Józefa. Suma odpustowa o godz. 11.00. Obejmijmy modlitwą kapłanów, którym patronował św. Józef: ks. Józefa Kozieję, ks. Józefa Białkę, ks. Józefa Strugałę. Spowiedź św. przed odpustem będzie w czasie nabożeństw w ciągu tygodnia.
  1. Z racji epidemicznych nie będzie w przyszłą niedzielę zmiany tajemnic różańcowych matek i ojców oraz dzieci i młodzieży.
  2. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych od soboty (1 V) odprawianych w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele po mszy św. wieczornej. Zachęcamy również do odprawiania majówek przy kapliczkach czy krzyżach przydrożnych pamiętając jednocześnie o przepisach sanitarnych dot. naszego zdrowia i bezpieczeństwa.
  3. Z inicjatywy papieża Franciszka maj będzie poświęcony maratonowi modlitwy różańcowej pod hasłem: „Kościół modlił się nieustannie do Boga” w intencji ustania pandemii. Również w naszej parafii każdego dnia wyznaczone osoby będą odmawiać różaniec w tej intencji. Zapraszamy, aby w naszych osobistych modlitwach prosić Boga o ustanie pandemii.
  4. Bezpłatna pomocwypełnianiu zeznań podatkowych (PIT-ów) za rok 2020 – w poniedziałek o 17.00 na plebanii.  Osoby, które zostawiły dokumenty do zeznań podatkowych prosimy o ich odbiór w poniedziałek o 17.00.
  5.  Wojewódzkie Biuro Spisowe informuje, że na terenie całego kraju odbywa się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań od 1 kwietnia do 30 września. Udział w spisie jest obowiązkowy, realizowany przez internet, a osoby nieposiadające dostępu do internetu – w punktach spisowych np. w urzędzie gminy lub telefonicznie.
  6. W „GN” m.in: – na czym polega kierownictwo duchowe i jak z niego korzystać; – o pandemii teologicznie, czyli jak czytać ten znak czasu. Jest także specjalne wydanie „Gościa Extra” w całości poświęcone św. Józefowi (9 zł.) oraz MGN, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” i „Miłujcie się”.
  7. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: † Krystyna Wierszelis z ul. Mickiewicza i  † Józef Klimek z Leksandrowej, którego pogrzeb we wtorek. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
  8. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu….