2 niedziela adwentu /10 – 17 XII 2017 r./

 Adwent jest szczególnym czasem przygotowania na spotkanie z Panem Jezusem. W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy wołanie Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, Jemu prostujcie ścieżki”. Nie wiemy, kiedy Pan przybędzie, ale jesteśmy wezwani do nawrócenia i radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Katolickim na Wschodzie.

Składka dzisiejsza na tacę i w kopertach jako inwestycyjna. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

Czytaj więcej...

1 niedziela adwentu /3 – 10 XII 2017 r./

Rozpoczynamy dziś Adwent jako czas przygotowania do Świat Bożego Narodzenia. Również całe nasze życie jest adwentem, czyli przygotowaniem na przyjście Chrystusa.

Jezus w dzisiejszej Ewangelii mówi do nas: „Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie”. Warto o tym pamiętać wśród naszych codziennych spraw i obowiązków. Nie zapominajmy, że nasze serce również wymaga przygotowania.

Czytaj więcej...

34 niedziela zwykła: Chrystusa Króla Wszechświata 26 XI - 3 XII 2017 r.

Przeżywamy dzisiaj uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jezus chce królować w naszym życiu, aby nam pokazywać najlepszą drogę do królestwa niebieskiego. Jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, tak i dziś trwamy w modlitwie o dobre przygotowanie tego wydarzenia i trwałe owoce dla naszego życia wiarą. Myślą przewodnią naszych rozważań i modlitwy niech będzie poszukiwanie sposobów naszego większego zaangażowania się jako osób świeckich w życie parafialne i życie całego Kościoła tarnowskiego.

Dzisiejsza uroczystość jest także patronalnym świętem Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza. Dziękujemy za wszystko, co członkowie Akcji czynią na rzecz naszej parafii, a ministrantom, lektorom i kantorom za ich posługę przy ołtarzu.

Czytaj więcej...

III Turnej Piłki Nożnej (foto)

28 października na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu odbył się trzeci turniej piłki nożnej o Puchar Prezesa Akcji Katolickiej zorganizowany przez Akcję Katolicką i Świetlicę Parafialną.

W szranki stanęło osiem drużyn (każda liczyła po pięciu zawodników): 4 zespoły w kategorii klas III - IV i 4 w kategorii klas V – VI. Młodzi piłkarze w prawdziwie sportowej rywalizacji, pełni zaangażowania, dzielnie walczyli pod czujnym okiem pana Dominika Kokoszki i przy wsparciu duchowym opiekuna AK – księdza Mirosława Świerka.  Piłkarskim rozgrywkom towarzyszyli również Rodzice, którzy z ogromnym entuzjazmem kibicowali swoim walczącym o puchar pociechom. Ostatecznie, po bardzo wyrównanej walce, Puchar Prezesa Akcji Katolickiej wywalczyła drużyna w składzie: Tomasz Kowaliński,  Maksymilian Klimek, Karol Kukla, Filip Kuc, Kacper Klimek.

Czytaj więcej...

33 niedziela zwykła 19 -26 XI 2017 r.

Wraz z całym Kościołem przeżywamy dzisiaj I Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek zachęca nas „do spojrzenia w tym dniu na wszystkich, którzy wyciągają ręce wołając o pomoc i przyzywając naszej solidarności”. Niech udział w tej Eucharystii otworzy oczy naszej duszy „na potrzeby i cierpienia braci”.

Ofiary dzisiaj zebrane na tacę są przeznaczone na Kościół w krajach prześladowanych za wiarę.

Czytaj więcej...

REKOLEKCJE DLA KOBIET „KOBIETA- KRÓLEWSKI PROJEKT”

Zapraszam do uczestnictwa w rekolekcjach dla kobiet „Kobieta - Królewski Projekt” prowadzonych przez Sylwię Wilk, które odbędą się w domu parafialnym w Nowym Wiśniczu przy ul. Ks. Białki 1, w dniach 1-3 grudnia 2017 r. 

Informacje na temat pracy ewangelizacyjnej Sylwii i jej męża Witka znajdują się na stronie fundacji „za Nim”, której są współtwórcami: https://fundacjazanim.pl/ (od 6 listopada Witek Wilk prowadzi Seminarium Odnowy Wiary w parafii św. Pawła Apostoła w Bochni).

Rekolekcje rozpoczną się w piątek o 18 wieczorem, sobota w całości przeznaczona jest na: konferencje, pracę w małych grupach, Mszę świętą i adorację Najświętszego Sakramentu. W niedzielę zakończenie około 14-15 obiadem. Zapewnione jest wyżywienie bez śniadań przez cały czas trwania rekolekcji. Nocleg nie jest zapewniony.

Czytaj więcej...

32 niedziela zwykła 12 – 19 XI 2017 r.

Nie wiemy, kiedy Pan Bóg nas do siebie wezwie. W tym czasie oczekiwania warto zadbać o oliwę w swej lampie, jak w przypadku pięciu panien roztropnych, o których usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii. Bierność w życiu duchowym może doprowadzić do tego, że kiedyś usłyszymy słowa Jezusa skierowane do nas: „Zaprawdę powiadam wam, nie znam was”. Niech nasze uczestnictwo we Mszy św. będzie pełne wewnętrznego skupienia i rozmodlenia, ukierunkowane na obecnego wśród nas Pana Boga.

Przeżywając dziś Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym, módlmy się za tych wszystkich chrześcijan, którzy cierpią prześladowanie z powodu przynależności do Chrystusa.

Składka dzisiejsza w kopertach i na tacę jako inwestycyjna. Bóg zapłać za składane ofiary.

Czytaj więcej...

31 niedziela zwykła 5 – 12 XI 2017 r.

Św. Paweł zwraca dzisiaj uwagę, aby słowa Bożego nie przyjmować jak słowa ludzkiego, ale „Jako słowo Boga, który działa w was, wierzących”. Nawet jeśli gorszy nas czyjeś zachowanie, nie powinno to przekreślać głoszonego przez te osobę słowa Bożego. To słowo, przyjęte z wiarą, będzie wydawać owoce w naszym życiu.

Czytaj więcej...

Dodatkowe informacje