Dzień Dziecka w naszej parafii!

Dnia 7 czerwca 2016 Akcja Katolicka zorganizowała w ogrodzie przy plebanii tradycyjne ognisko z okazji Dnia Dziecka. W imprezie wzięło udział około 60 dzieci, od maluchów do uczniów klas gimnazjalnych. Oprócz pieczenia kiełbasek były także zajęcia sportowe (piłka nożna, gra w "dwa ognie" oraz rozgrywki piłkarzyków na świetlicy). Opiekę nad uczestnikami sprawował ks. Stanisław oraz członkowie Akcji: Agata Mikulska, Katarzyna Tabor, Maria Stabrawa, Dorota Mikulska, Mariola Przechrzta, Małgorzata Korta i Mieczysław Tworzydło. 

Czytaj więcej...

2015 - Ferie zimowe 2015 ze Świetlicą Parafialną

Drugi dzień ferii upłynął pod znakiem sportu. O godz. 10.00 grupa prawie 70-ciu osób wyruszyła do Proszówek na basen i lodowisko. W ciągu dwóch godzin zabawy wszystkim dopisywały dobre humory.

Kolejny dzień to zwiedzanie zabytków naszego miasteczka. Po zamku oprowadzała nas pani Ola, która fantastycznie przybliżała nam jego historię. Gościliśmy także u pani Marii Serafińskiej – Domańskiej w Koryznówce. Zobaczyliśmy pamiątki po słynnym polskim malarzu Janie Matejce, ale także mogliśmy usłyszeć o jednym z żołnierzy wyklętych rotmistrzu Witoldzie Pileckim, który po ucieczce z obozu w Oświęcimiu ukrywał się u państwa Serafińskich. Mogliśmy również zobaczyć w Zakładzie Karnym ruiny kościoła pw. Chrystusa Zbawiciela, który kiedyś górował nam miastem.

Czytaj więcej...

Świetlicowy Dzień Dziecka i ognisko Wolontariatu Młodzieży

Świetlica parafialna prowadzona przez Akcję Katolicką zorganizowała w dniu 29 maja dla najmłodszych Wiśniczan  Świetlicowy Dzień Dziecka.

Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji, m.in. rozgrywki piłkarzyków, było pieczenie kiełbaski oraz rozegrano mecz na boisku Starej Targowicy.

Czytaj więcej...

Ferie 2014- co się już działo :-)

      Akcja Katolicka działająca przy naszej parafii przygotowała na czas ferii zimowych /w ramach zajęć świetlicy parafialnej/ wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. Każdego  dnia pierwszego tygodnia ferii  zaplanowano inne formy wypoczynku, relaksu i spędzenia wolnego czasu.

W zajęciach świetlicy parafialnej w pierwszym dniu ferii zimowych 03.02.2014r. uczestniczyło około 60 dzieci. Program zajęć obejmował: rozgrywki piłkarzyków, gry planszowe, komputerowe, ognisko oraz inne zabawy. W ramach zajęć odbył się III turniej piłkarzyków. Do eliminacji przystąpiło 16 dwuosobowych drużyn.

Czytaj więcej...

Ferie 2014 - zapisane w sercu i obiektywie

We środę, przy pięknej wiosennej pogodzie pojechaliśmy do Brzeska, gdzie w kinie Planeta obejrzeliśmy film pt. "Robaczki z Zaginionej Doliny". Dopełnienie wycieczki była wizyta w McDonaldzie. Wyjazd cieszył się dużym zainteresowaniem. Blisko setka dzieci skorzystała z takiej formy spędzania wolnego czasu.

Czytaj więcej...

FERIE 2014: Harmonogram zajęć świetlicy parafialnej

     Akcja Katolicka działająca przy naszej parafii zaprasza dzieci i młodzież w czasie ferii zimowych do udziału w zajęciach świetlicy parafialnej. Została przygotowana różnorodna oferta. Poniżej przedstawiamy program zajęć. Bardzo prosimy, aby ci, którzy pragną wybrać się z nami na lodowisko, basen czy do kina, zgłosili swój udział  w najbliższym tygodniu /do piątku - 31 stycznia/ u opiekunów w świetlicy parafialnej. W programie ferii m.in.:

3 lutego 2014r. /poniedziałek/

10.00 – 14.00 – III Świetlicowy Turniej Piłkarzyków

Czytaj więcej...

II Świetlicowy Turniej Piłkarzyków

W ramach zajęć świetlicy parafialnej, 9 grudnia 2013 r. (poniedziałek) został rozegrany II Turniej Piłkarzyków. W turnieju wzięło udział osiem dwuosobowych drużyn.

Zwycięzcami rozgrywek zostali:

Czytaj więcej...

Przekaż 1 % Twojego Podatku na Świetlicę parafialną w Nowym Wiśniczu

 

 

 

1 % Twojego podatku

to 100 % serca

 

 


Zwracamy się z serdeczną prośbą, aby dokonując rozliczenia podatkowego za 2018 rok, przekazać także w tym roku 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej - z przeznaczeniem na działalność Akcji Katolickiej i zajęć w ramach świetlicy parafialnej /kawiarenki/ w Nowym Wiśniczu (m.in. organizowanie zimowiska podczas ferii, wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży - oazy parafialnej, Dzień Dziecka, turnieje sportowe,festyn parafialny, grupy duszpasterskie,  itp.).

Czytaj więcej...

Dodatkowe informacje