XXXIII Niedziela Zwykła - 18 - 24 listopada 2018 r.

Wraz z całym Kościołem przeżywamy dzisiaj II Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek zachęca nas do „spojrzenia w tym dniu na wszystkich, którzy wyciągają ręce wołając o pomoc i przyzywając naszej solidarności”. Niech udział w tej Eucharystii otworzy oczy naszej duszy na potrzeby i cierpienia braci.

1. Komunikat ks. Biskupa.
  2. Z okazji II Światowego Dnia Ubogiego, Szkolne Koło Caritas rozprowadza chlebki miłosierdzia na placu kościelnym. Włączmy się wszyscy w to dzieło pomocy.
  3. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: na tacę - 10 700 zł.; w kopertach 24 rodziny (3500 zł.); przelewem bankowym 7 Rodziny (800 zł.). Bóg zapłać.
  4. Dziękujemy wszystkim za godne uczczenie 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez udział we mszy św.; wywieszenie flagi Polski; obecność na Festiwalu Pieśni Żołnierskiej na Zamku; naszemu chórowi „Canon” za śpiew na mszy św. za Ojczyznę. Bóg zapłać.
  5. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: we wtorek - św. Rafała Kalinowskiego oraz Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego; we środę – Ofiarowanie NMP; we czwartek – św. Cecylii; w sobotę – św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.
  6. Społeczność Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu oraz Towarzystwo Miłośników Wiśnicza zapraszają na koncert i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych pt. „Drogi niepodległości” dzisiaj (18 XI) o godz. 17.00 w sali gimnastycznej przy ul. Szkolnej 1.
  7. Zapraszamy na wystawę zdjęć Legionistów wykonanych przez Narcyza Witczaka - Witaczyńskiego  – w Starej Dzwonnicy przy plebanii dzisiaj od 10.00 do 13.00.
  8. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w piątek po Mszy wieczornej na plebanii. Prosimy o niezawodną obecność.
  9. Wyjazd do Częstochowy na Mszę Święta i spotkanie modlitewne w sobotę (24 XI). Szczegóły w gablocie.
  10. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata i zakończenie roku liturgicznego. Jest to także święto patronalne Akcji Katolickiej oraz Liturgicznej Służby Ołtarza.
  11. Przez cały miesiąc listopad po Mszy św. wieczornej wypominki połączone z modlitwą za zmarłych.
  12. W „GN” dzisiaj m.in.: - jak zrozumieć, że Bóg nas kocha takimi, jakimi jesteśmy?; - jak czytanie dzieciom wpływa na ich przyszłość?; - jak rozpoznawać nowe powiewy Ducha Świętego?.
  13. W minionym tygodniu odeszli do domu Ojca śp.: † Kazimierz Moroński z ul. Głowackiego; † Leopold Gadaś z Kopalin, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek w kaplicy cmentarnej oraz † Zofia Klimek z Olchawy (obok stawów), której pogrzeb będzie we środę w kościele. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….
  14. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w intencji V Synodu …..