XXXIV Niedziela Zwykła - Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 25 listopada - 2 grudnia 2018 r.

Przeżywamy dzisiaj uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jezus chce królować w naszym życiu, aby nam pokazywać najlepszą drogę do królestwa niebieskiego.

Dzisiejsza uroczystość jest także patronalnym świętem Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza. Dziękujemy za wszystko, co członkowie Akcji czynią na rzecz naszej parafii, a ministrantom, lektorom i kantorom za ich posługę przy ołtarzu.

1. Dziś po mszy św. o godz. 11.00 przejście do Figury Chrystusa Króla Wszechświata i odmówienie aktu zawierzenia siebie i naszych rodzin Bożemu Sercu.
  2. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 2 rodziny (400 zł.); przelewem bankowym 5 Rodzin (500 zł.). Bóg zapłać.
  3. Wypominki połączone z modlitwą za zmarłych - do piątku włącznie po mszy św. wieczornej.
  4. W liturgii Kościoła wspominamy: w piątek – św. Andrzeja, apostoła. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. W zakrystii są do nabycia lampiony roratnie.
  5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, a następnie Msza św. w intencjach nowennowych.
  6. Czuwanie modlitewne ze św. O. Pio – w piątek o godz. 17.00 w połączeniu z wypominkami.
  7. I sobota miesiąca. Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 6.30; 7.00 i wieczorem Msza św. o godz. 17.00 połączona z różańcem fatimskim.
  8. Do chorych udamy się wg następującego porządku: ks. Grzegorz w piątek od godz. 8.30; ks. Proboszcz w piątek od godz. 13.00, a ks. Łukasz i ks. Mirosław w sobotę od godz. 8.30.
  9. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, a dla dzieci i młodzieży po Mszy św. o godz. 11.00.
  10. Odpust w Lipnicy Murowanej ku czci św. Andrzeja Apostoła w przyszłą niedzielę. Suma odpustowa o godz. 11.00.
  11. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” m.in.:  bezpłatny dodatek – kalendarz ścienny na rok 2019; - o Jezusie Chrystusie, Królu królów; - głos w dyskusji o szczepionkach – pomagają, czy szkodzą?; - o cudzie uzdrowienia w życiu byłego posła. W MGN – lampion roratni do złożenia.
  12. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.