I Niedziela Adwentu - 2 - 8 grudnia 2018 r.

Rozpoczynamy dziś Adwent jako czas oczekiwania i przygotowania do Świat Bożego Narodzenia. Również całe nasze życie jest adwentem, czyli przygotowaniem na przyjście Chrystusa.

Jezus w dzisiejszej Ewangelii mówi do nas: „Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie”. Warto o tym pamiętać wśród naszych codziennych spraw i obowiązków. Nie zapominajmy, że nasze serce również wymaga przygotowania.

 

 

 1. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: przelewem bankowym 4 Rodziny (950 zł.). Bóg zapłać.
 2. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – dziś po Mszy św. o godz. 9.00, a dla dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00.
 3. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w roratach pod hasłem: „Z Duchem Twoim” - codziennie o godz. 17.00, poprzedzone godzinkami o 16.40. W sposób szczególny zapraszamy dzieci z lampionami wraz z rodzicami oraz młodzież szkolną. Lampiony można nabyć w zakrystii.
 4. W liturgii Kościoła wspominamy w bieżącym tygodniu: w poniedziałek – św. Franciszka Ksawerego; we wtorek - św. Barbarę, męczennicę; w czwartek – św. Mikołaja, biskupa; w piątek – św. Ambrożego, biskupa; w sobotę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. jak w dzień powszedni.
 5. Spowiedź św. przed I piątkiem:

            - w czwartek – dzieci szkoły podstawowej i młodzież gimnazjalna – od godz. 16.00;

            - w piątek – młodzież szkół średnich i dorośli – od godz. 16.00;

            - W Połomiu Dużym – w środę o godz. 16.00;

 1. I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów, kleryków i sióstr zakonnych oraz o nowe powołania do służby w Kościele - od godz. 16.00.
 2. Spotkanie klas VIII SP i III Gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania w czwartek o godz. 17.00. Zapraszamy również rodziców.
 3. I piątek miesiąca. Modlitwą i ofiarami wspieramy misje katolickie. Msze św. o NSPJ o 6.30, 7.00 i 17.00 wraz z roratami. Zapraszamy uczniów klas VII SP w ramach przygotowania do bierzmowania. W Połomiu D. Msza św. o godz. 17.30.
 4. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w piątek (7 XII) o godz. 18.00 na plebanii. Prosimy oobecność wszystkich członków zespołu.
 5. 10.  Poświęcenie medalików dla dzieci III klas (komunijnych) – w sobotę o godz. 17.00. Zapraszamy także rodziców. Medaliki zakupują RODZICE. Podczas Mszy św. o 17.00 przyjęcie dziewcząt do DSM.
 6. 11.  PAN ORGANISTA będzie roznosił opłatki do Rodzin w Olchawie, Łomnej, Leksandrowej i Miejskich Pól od czwartku w godz. 8.00 do 16.00; zaś u SIOSTRY ZAKONNEJ w zakrystii nabywają opłatki mieszkańcy Kopalin i Nowego Wiśnicza. Niech to będzie sposobność, aby wynagrodzić za posługę Pana Organisty i Siostry Zakrystianki.
 7. Spotkanie ze św. Mikołajem dla aspirantów, ministrantów, kantorów i lektorów – w sobotę o godz. 9.00, a dla DSM, Scholi i Grupy misyjnej o 10.00 w domu parafialnym.
 8. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Płomień miłosierdzia” będzie można nabywać od przyszłej niedzieli /ofiara 5 zł/.
 9. Składka w przyszłą niedzielę na tacę i w kopertach jako inwestycyjna.
 10. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać m.in.:  - cykl adwentowy poświęcony siedmiu darom Ducha św.; -czym się kierować podczas poszukiwań prezentów dla najbliższych. Do „GN” dołączono darmowe odblaski. W MGN roratni lampion do samodzielnego złożenia.
 11. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp. † Adam Twardosz ze Starego Wiśnicza. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu, a nasz Panie …”

Dodatkowe informacje