II Niedziela Adwentu 9-16 grudnia 2018 r.

W Adwencie wiele razy pojawia się wezwanie do nawrócenia. Przypomni je nam również dzisiaj św. Jan Chrzciciel. Celem jego misji było głoszenie, że Bóg przychodzi do każdego i oczekuje, że Go przyjmiemy i uznamy za Pana i Odkupiciela.

Prośmy gorąco Ducha Świętego, by nas prowadził do szczerego uznania, że Jezus jest Panem i nic nie może być ważniejsze od Niego. Niech nam pomoże prawdziwie uznać prymat Boga w naszych rodzinach. 

Składka dzisiejsza na tacę i w kopertach jako inwestycyjna. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

  1. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 2 rodziny (400 zł.); przelewem bankowym 6 Rodzin (900 zł.). Dziękujemy za prace przy przebudowie fragmentu muru kamiennego od strony wjazdu na plebanię: kierownikowi budowy p. Włodzimierzowi Rudkowi i p. Januszowi Dańcowi. Panu Stanisławowi Burkiewiczowi za prace przy montażu Pasji na tęczy w kaplicy w Połomiu Dużym i założenie kraty w oknie. Bóg zapłać.
  2. Caritas parafialna rozprowadza dziś na placu kościelnym Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Płomień miłosierdzia”.
  3. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w roratach pod hasłem: „Z Duchem Twoim” - codziennie o godz. 17.00, poprzedzone godzinkami o 16.40.
  4. W liturgii Kościoła wspominamy w bieżącym tygodniu: w czwartek – św. Łucję i kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r.; w piątek – św. Jana od Krzyża. W przyszłą niedzielę przypada 10 rocznica śmierci śp. Ks. Prałata Józefa Strugały.
  5. Spotkanie Caritas parafialnej – w czwartek o godz. 16.00 na plebanii.
  6. W sobotę w kilku miejscach naszej diecezji odbędzie się doroczny dzień skupienia dla samorządowców i pracowników administracji samorządowej. Jest on przejawem troski Kościoła o duchowe dobro tych, którzy w ten sposób posługują lokalnej społeczności. Otoczmy to wydarzenie naszą modlitwą prosząc o dary Ducha Św. dla wszystkich zaangażowanych w działanie instytucji samorządowych.
  7. Uroczyste włączenie chłopców w grono aspirantów – w przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 11.00.
  8. PAN ORGANISTA roznosi opłatki do Rodzin w Olchawie, Łomnej, Leksandrowej i Miejskich Pól w godz. 8.00 do 16.00; zaś u SIOSTRY ZAKONNEJ w zakrystii nabywają opłatki mieszkańcy Kopalin i Nowego Wiśnicza. Niech to będzie także sposobność, aby wynagrodzić za posługę Pana Organisty i Siostry Zakrystianki.
  9. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” m.in.:  - czym jest Niepokalane Poczęcie i w jaki sposób formował się ten dogmat w Kościele? - niezwykła historia niewidomej kobiety, która zaadoptowała niewidomą i niesłyszącą dziewczynkę z Indii; - o marnowaniu jedzenia, które stało się wielkim problemem również w Polsce.
  10. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. † Aleksander Wójcik z Olchawy; śp. † Stanisław Mikulski z Łomnej, którego pogrzeb będzie w środę oraz śp. † Maciej Walusiak z ul. Lipnickiej, którego pogrzeb odbędzie się w czwartek.Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu, a nasz Panie …”

Dodatkowe informacje