III Niedziela Adwentu – GAUDETE: 16 – 23 XII 2018 r.

Dzisiejsza niedziela adwentu nazywana jest w Kościele niedzielą radości. Kościół zachęca nas do radości, gdyż bliskie jest już przyjście Zbawiciela. Niech w radosnym oczekiwaniu towarzyszy nam Gwiazda Zaranna – Maryja, która jako pierwsza z ludzi doświadczyła radości przyjścia na świat Mesjasza.

Dziś przypada 10 rocznica śmierci śp. † ks. prał Józefa Strugały. Polecajmy go Bożemu miłosierdzi w naszych modlitwach.

• W zakrystii są jeszcze do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  • Uroczyste włączenie 6 chłopców do grona aspirantów – dziś podczas mszy św. o godz. 11.00.
  • Dzisiaj przypada 10 rocznica śmierci śp. † Ks. Prałata Józefa Strugały. Msza św. w jego intencji dziś o godz. 11.00.
  • Dzisiaj rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia.
  • Składamy podziękowania za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę: na tacę 10 400 zł; w kopertach 31 Rodzin = 3400 zł. i przelewem bankowym 5 rodzin = 700 zł. Bóg zapłać.
  • UWAGA!!! W tym tygodniu msze św. roratnie w naszym kościele od poniedziałku do piątku wyjątkowo o godz. 18.00 z uwagi na spowiedzi przedświąteczne w parafiach naszego dekanatu. W sobotę msza roratnia już o 17.00.
  • Spowiedź parafialna – w sobotę /22 XII/. Spowiadać będziemy od godz. 8.30 do 10.00, od 10.30 do 12.00. Po południu spowiedź św. od godz. 14.00 do 15.30, następnie od 16.00 do 17.00. W Połomiu D. – od godz. 14.00 do 15.00. Zachęcamy wszystkich parafian, aby pojednać się z Bogiem i ludźmi i w ten sposób owocnie przeżywać świętowanie Bożego Narodzenia. Gdyby ktoś nie mógł skorzystać ze spowiedzi w sobotę w naszym kościele, w gablocie wywieszony jest terminarz spowiedzi w parafiach naszego dekanatu.
  • Spowiedź św. chorych w domach, których nie odwiedzamy z ok. I sobót – będzie we wtorek od godz. 8.30. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub kancelarii.
  • Wyjazd do Częstochowy na Mszę św. i charyzmatyczne spotkanie modlitewne w sobotę (22 XII) o godz. 6.30 z Bochni. Szczegóły w gablocie.
  • W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać m.in. - o zamordowaniu na świecie w tym roku 35 księży; - o osobie kardynała Henry Newmana. Do Gościa dołączono bezpłatny dodatek: płytę CD z najpiękniejszymi kolędami. Jest także „MGN”, a w nim dodatek: ikona Maryi niosącej Ducha Św. z modlitwą o dary Ducha Świętego. Jest także nowy numer „Miłujcie się”.
  •  W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. † Teresa Siwek pochodząca z Nowego Wiśnicza oraz † Zuzanna Pięta z Łomnej. Polecajmy je Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu, a nasz Panie …”
  •  Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.