IV Niedziela Adwentu: 23-30 grudnia 2018 r.

W ostatnią niedzielę Adwentu liturgia przypomina nam, że Maryja stała się Matką Syna Bożego dlatego, ponieważ zrobiła miejsce Bogu, zawierzyła obietnicy i przyjęła Jego łaskę. Prośmy Matkę Najświętszą, by przyniosła Jezusa także do naszych domów, do naszego Betlejem. Przygotujmy miejsce dla Niego. 

 

 1. Składamy podziękowania za kolejne ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 5 Rodzin = 650 zł. Bóg zapłać.
 2. Jutro /poniedziałek/ Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. o 6.30 oraz o 7.00 z ostatnimi roratami. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Zgodnie z tradycją zachowujemy post od pokarmów mięsnych. Zatroszczmy się o chrześcijański charakter Wieczerzy Wigilijnej. To także okazja do wzajemnego przebaczenia i pojednania. Niech Wigilii towarzyszy wspólna modlitwa, czytanie z Ewangelii św. Łukasza o Bożym Narodzeniu, śpiew kolęd.
 3. PASTERKA o godz. 24.00, zaś w Połomiu Dużym o godz. 23.00. W tym dniu wspominamy szczególnie samotne matki z dziećmi, opuszczone i pokrzywdzone przez najbliższych. W czasie Pasterki składamy ofiary na tacę na utrzymanie domów samotnej matki w naszej Diecezji.
 4. We wtorek - Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. jak w niedzielę.
 5. W środę Święto Św. Szczepana. Msze św. jak w niedzielę. Ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. Na Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się rozesłanie „kolędników misyjnych”, którzy po mszy św. udadzą się do rodzin naszej Parafii.
 6. W czwartek – św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Podczas mszy św. poświęcenie i kosztowanie wina; w piątek – Świętych Młodzianków, męczenników oraz czuwanie modlitewne ze św. o. Pio; w przyszłą niedzielę – Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa .
 7. Wizytę duszpasterską, tzw. kolędę rozpoczniemy w czwartek. Program jest już zamieszczony w gablocie i internetowej stronie parafii; a w ogłoszeniach parafialnych podamy w Boże Narodzenie.
 8. Koncert kolęd w wykonaniu naszego parafialnego chóru CANON odbędzie się w przyszłą niedzielę (30 XII) po mszy św. wieczornej.
 9. W zakrystii są jeszcze do nabycia płyty CD z kolędami w wykonaniu naszej scholi parafialnej „Światełka nadziei”.
 10. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” m.in. - specjalny obrazek wielkości „GN” z obrzędem wigilijnym; - o narodzinach naszego Boga, który stał się człowiekiem, zdolnym przyjmować cierpienie; dlaczego tak postąpił? Jest także nowy świąteczny numer „Miłujcie się”.
 11. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.

Dodatkowe informacje