Uroczystość Świętej Rodziny - 30 grudnia 2018

     Obchodzimy dziś Święto Najświętszej Rodziny. Przed nami stają osoby Jezusa, Maryi i Józefa. Pragniemy na ich wzór budować nasze życie rodzinne, podejmując radości i trudy codziennego dnia. Od tej rodziny chcemy także uczyć się religijnego przeżywania świąt w rodzinnej atmosferze. Pójdźmy więc do Betlejem jako do źródła niewyczerpanej mocy, niegasnącego światła. Pójdźmy po odrodzenie duchowe, po ogień miłości i po nadzieję.

     Obejmujemy szczególną modlitwą małżeństwa, które obchodzą w tym roku Jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa.

1.      Dziękujemy kolędnikom misyjnym oraz wszystkim, którzy ich przyjęli i złożyli ofiary na misje. Bóg zapłać.

2.      Składamy podziękowania za kolejne ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 1 Rodzina = 100 zł.; przelewem 5 Rodzin = 1400 zł. Bóg zapłać.

3.      W poniedziałek wspomnienie św. Sylwestra, papieża i zakończenie Starego Roku. Msze św. dziękczynno-przebłagalne o godz. 15.00 i 17.00, a w Połomiu D. o godz. 16.00.

4.      We wtorek Nowy Rok - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

5.      I czwartek miesiąca. W modlitwach prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie. Adoracja od godz. 16.00.

6.      I piątek stycznia. Msze św. o Sercu Jezusa o 6.30; 7.00 i 17.00. W Połomiu D. o godz. 17.30. Modlitwą i ofiarami na tace wspieramy misje katolickie w świecie. Jesteśmy po świątecznej spowiedzi, stąd też nie organizujemy spowiedzi w tym dniu. Jeśli ktoś chciałby z niej skorzystać niech to uczyni w czasie nabożeństw.

7.      I sobota miesiąca. Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi o 6.30 i 7.00. O godz. 17.00 msza św. połączona z rozważaniem I-sobotnim i różańcem fatimskim.

8.      Do chorych udamy się w sobotę od godz.8.30.

9.      W przyszłą niedzielę (6 I), Uroczystość Objawienia Pańskiego: Święto Trzech Króli. Po mszach św. poświęcenie złota, kadzidła i kredy. Poświęconą kredą wypiszmy na odrzwiach naszych domów pierwsze litery imion Mędrców i aktualny rok. Składka w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby misji.

10. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00; róży dzieci i młodzieży po mszy św. o godz. 11.00.

11. Świetlica Parafialna i Akcja Katolicka zapraszają dzieci i młodzież naszej parafii do wzięcia udziału w zajęciach organizowanych w pierwszym tygodniu ferii od 15 do 18 stycznia 2019r. Szczegółowy harmonogram znajduje się na stronie internetowej parafii. Zapisy od 2 stycznia w SP u pani Anity Całki. Ilość miejsc ograniczona.

12. W zakrystii są jeszcze do nabycia płyty CD z kolędami w wykonaniu naszej scholi parafialnej „Światełka nadziei”.

13. Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszego parafialnego chóru CANON, dziś po Mszy świętej wieczornej.

14. Program wizyty duszpasterskiej, czyli kolędy…. …………..program jest zamieszczony także w gablocie i na internetowej stronie parafii). Wodę święconą można nabierać w przedsionku zakrystii.

15. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…

Dodatkowe informacje