II Niedziela Zwykła - 20 – 27 stycznia 2019

Podczas wesela w Kanie Galilejskiej Maryja przyszła z pomocą nowożeńcom. Zachęcała, żeby zwrócić się do Jezusa: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”. Maryja jak troskliwa Matka towarzyszy również nam, zarówno w radosnych, jak i trudnych doświadczeniach, zawsze wskazując na Jezusa.

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień migrantów i uchodźców. Otoczmy szczególną modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy posługujących polskim emigrantom.

 1. Składamy Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na ogrzewanie kościoła, podatki i ubezpieczenie: na tacę – 11.050 zł, w kopertach (23 rodziny) – 3800 zł
 2. Do piątku trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Kościół katolicki włącza się w to dzieło modlitwy ekumenicznej, aby wszyscy chrześcijanie różnych wyznań spotkali się w jednej rodzinie dzieci Bożych.
 3. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. W liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Agnieszkę; w czwartek – św. Franciszka Salezego; w piątek – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
 5. W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Pamiętajmy szczególnie w tych dniach o naszych drogich babciach i dziadkach, którym tak wiele zawdzięczamy.
 6. Noworoczny koncert pt. „Między świętami a karnawałem” – na sali balowej w Zamku w piątek /25 I/ o godz. 18.00.
 7. Serdecznie dziękujemy Świetlicy parafialnej, Akcji Katolickiej, nauczycielom i wolontariuszom za zorganizowanie i przeprowadzenie „Zimowiska parafialnego” dla dzieci i młodzieży, a szczególnie Pani Anicie Całce za koordynację całego przedsięwzięcia.
 8. Dziękujemy za przekazany 1% należnego podatku za 2017 r. w kwocie 8963 zł. na działalność Świetlicy parafialnej i Akcji Katolickiej. Zwracamy się równocześnie z serdeczną prośbą, aby dokonując rozliczenia podatkowego za 2018 rok, przekazać także w tym roku 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej - z przeznaczeniem na działalność naszej Świetlicy parafialnej. Informacje o sposobie przekazania 1% znajdziemy na internetowej stronie parafii oraz na ulotkach.
 9. W zakrystii są do nabycia płyty DVD z „Koncertu kolęd” w wykonaniu naszego chóru parafialnego CANON i kwartetu smyczkowego. Możemy w ten sposób wesprzeć działalność chórzystów.
 10. Program wizyty duszpasterskiej, czyli kolędy …………… (program jest zamieszczony także w gablocie i na internetowej stronie parafii).
 11. Wodę święconą możemy zabrać z przedsionka zakrystii.
 12. W najnowszym „GN” polecamy przeczytać: - o relacji między Kościołem i państwem; - jak przetrwać okres buntu nastolatka. Jest także „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” oraz „Miłujcie się”.
 13. W minionym tygodniu odeszły do Domu Ojca śp. † Genowefa Panna z Łomnej i † Maria Goryczko pochodząca z Kopalin, której pogrzeb w poniedziałek.Polecajmy je Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

 

Dodatkowe informacje