III Niedziela Zwykła - 27 stycznia -3 lutego 2019

Każdego dnia doświadczamy radości życia z innymi ludźmi. W sposób szczególny bliscy są nam ci, którzy tworzą rodzinę. Cieszymy się ich sukcesami oraz każdym dobrem. Cierpimy, gdy spotyka ich jakieś nieszczęście. Dzisiaj w niedzielę synodalną jesteśmy zaproszeni do modlitwy za rodziny i małżeństwa żyjące w związkach niesakramentalnych. Oni także należą do Kościoła. Potrzebują naszego wsparcia i naszej troski, aby im pomóc odnaleźć właściwą drogę do Chrystusa.

 1. Składamy podziękowania za kolejne ofiary złożone w ostatnich dwóch tygodniach: w kopertach (6 rodzin) – 1300 zł.; przelewem bankowym (14 rodzin) - 2300 zł. Bóg zapłać.
 2. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie w czasie wizyty duszpasterskiej tzw. kolędy oraz za złożone z tej okazji ofiary, których część przeznaczamy m.in. na Dom Księży Emerytów w Tarnowie, na Seminarium Duchowne w Tarnowie, na działalność grup duszpasterskich w parafii oraz na zajęcia dla dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych i oazy parafialnej.
 3. Triduum dla Ojców i Matek przed Świętem Matki Bożej Gromnicznej - we środę, w czwartek i piątek o godz. 17.00.
 4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Spowiedź św. przed I piątkiem:
    - dla dzieci i młodzieży - w czwartek od godz. 16.00.
    - dorośli - w piątek od godz. 16.00.
    - W Połomiu Dużym – w środę o godz. 16.00.
 6. I piątek miesiąca. Modlitwą i ofiarami wspieramy misje katolickie. Msza św. o NSP Jezusa o 6.30;7.00 i 17.00. W Połomiu D. Msza św. o godz. 17.30.
 7. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w piątek (1 II) o godz. 18.00 na plebani.2 lutego /sobota/ - Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej, Dzień Życia Konsekrowanego. Obejmujemy naszymi modlitwami Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi posługujące w naszej parafii. Msze św. o godz. 6.30; 7.45; 9.00 oraz o 15.00 i 17.00. W Połomiu Dużym o godz. 16.00. W czasie każdej Mszy św. poświęcenie świec „gromnic”, które zapalamy przy łóżku umierającego oraz w czasie nawałnic: huraganu, gradu i burzy. W zakrystii można nabyć gromnice oraz okapniki. Składka przeznaczona jest na klasztory klauzurowe.
 8. Do chorych udamy się wg następującego porządku: Ks. Grzegorz – w piątek od 8.30; ks. Proboszcz – w piątek od 13.30. Natomiast Ks. Mirosław i Ks. Łukasz– w sobotę od godz. 10.00.
 9. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00, a dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00.
 10. W najnowszym „GN” m.in.: - na czym polega fenomen Światowych Dni Młodzieży; - płyta z filmem „Bóg nie umarł”. Jest także „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” oraz „Miłujcie się”.
 11. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. † Danuta Kokoszka z Łomnej; † Józef Cholewa z Kopalin i † Zbigniew Biłos pochodzący z Połomia Dużego. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

Dodatkowe informacje