IV Niedziela Zwykła: 3 -10 lutego 2019r.

Święty Paweł przypomina nam dzisiaj, że najważniejsza jest miłość. Podczas Mszy św. modlimy się, abyśmy kochali Boga i innych ludzi. Miłość, do której dążymy, jest cierpliwa, nie zazdrości, nie szuka swego i wszystko przetrzyma. Bóg uczy nas tej miłości przez swoje słowo i codzienne wydarzenia.

1. Składamy podziękowania za kolejne ofiary złożone w ostatnim tygodniu w kopertach (3 rodziny) – 450 zł.; przelewem bankowym (1 rodzina) - 100 zł. Bóg zapłać.
  2. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – dziś po mszy św. o godz. 9.00, a dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Agatę. W czasie mszy św. poświęcenie chleba, wody i soli; w środę – św. Pawła Mikę i Towarzyszy.
  4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu – od godz. 16.00 w intencji kapłanów, sióstr zakonnych i kleryków oraz o nowe powołania.
  6. Spotkanie uczniów klas VIII Szkoły Podstawowej i III Gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania – w czwartek o godz. 17.00.
  7. Składka w przyszłą niedzielę – na tacę i w kopertach - jako inwestycyjna na kontynuację prac przy wzmocnieniu fundamentów kościoła.
  8. Burmistrz Nowego Wiśnicza informuje, że do 8 II można zapoznać się z projektem zmiany zagospodarowania przestrzennego gminy Nowy Wiśnicz. Dyskusje natomiast nad przyjętymi rozwiązaniami odbędą się w dniu 7 II w sali MOK-u. Szczegółowy harmonogram spotkań w gablocie ogłoszeń.
  9. W najnowszym „GN” m.in.: - dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych - świadectwa kilku sióstr zakonnych; - relacja ze Światowych Dni Młodzieży z Panamy; - jak przebaczyć i dlaczego to takie ważne? Jest także „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” oraz „Miłujcie się”.
  10. W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca śp. † Matylda Święch z Połomia Dużego. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…
  11. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.