V Niedziela Zwykła 10 -17 lutego 2019 r

Pokładanie całej nadziei w Panu Bogu jest jak wypłynięcie na głębię. Tak uczynił Szymon Piotr. Jego zaufanie słowom Pana Jezusa – wbrew czynnikom zewnętrznym – przyniosło obfity połów ryb. Niech obecność na Mszy św.  będzie wyrazem naszej gotowości na przyjęcie wezwania Chrystusa Pana do pójścia za Nim, do zaufania Mu w wydarzeniach dnia codziennego.

     Składka dzisiejsza – na tacę i w kopertach - jako inwestycyjna na kontynuację prac przy wzmocnieniu fundamentów kościoła. Bóg zapłać za każda ofiarę.

 

  1. Składamy podziękowania za kolejne ofiary złożone w minionym tygodniu w kopertach (2 rodziny) – 350 zł.; przelewem bankowym (8 rodzin) - 1200 zł. Bóg zapłać.
  2. W poniedziałek – NMP z Lourdes. W tym dniu w Kościele przeżywamy Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji zostanie odprawiona msza św. z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych o godz. 15.00, na którą zapraszamy wszystkich chorych, cierpiących, samotnych i starszych. W czwartek – św. Cyryla i Metodego, patronów Europy.
  3. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. Godzina Miłosierdzia – z racji 16 dnia miesiąca – w sobotę od godz. 16.00. Zapraszamy na chwilę osobistej adoracji.
  5. W przyszłą niedzielę podczas mszy św. konferencje na temat Rycerstwa Niepokalanej wygłosi p. Leszek Jaworski. Dla wszystkich chętnych będą do nabycia pamiątki z Niepokalanowa, cudowny medalik, Będzie także możliwość wstąpienia w szeregi „Rycerstwa Niepokalanej”.
  6. W najnowszym „GN” m.in.: - dlaczego Matka Boża płakała nad światem – o orędziu Matki Bożej z Akity w Japonii. Jest także „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” oraz „Miłujcie się”.
  7. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. † Maria Możdżeń z Łomnej, której pogrzeb będzie w poniedziałek oraz † Ryszard Moskwa pochodzący z Nowego Wiśnicza, którego pogrzeb będzie we wtorek. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…
  8. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.

Dodatkowe informacje