Ogoszenia2.png

IV Niedziela Wielkiego Postu: 31 marca - 7 kwietnia 2019

            DzisiejszaIV Niedziela Wielkiego Postu zwana jest niedzielą Laetare czyli radości, stąd różowy kolor szat liturgicznych. Choć trwa jeszcze Wielki Post, to właśnie przekraczamy jego połowę i mamy czerpać radość Bożego Ducha. Czas modlitwy, refleksji nawrócenia i pokuty prowadzi ku wolności od grzechu, ku pełnej radości dzieci Bożych, która spotęguje się podczas obchodów Wielkanocy. Podczas mszy św., w której z Panem Jezusem ofiarujemy się Bogu Ojcu, możemy złożyć nasze cierpienia i radości, modlitwę i pracę, aby nabrały nowej wartości.

Naszą modlitwą obejmujemy dzieci i młodzież, którzy w środę rozpoczynają rekolekcje szkolne oraz prowadzącego rekolekcje Ks. Pawła Brońskiego.

 

 1. W związku ze zmianą czasu - od jutra następuje także zmiana godziny wieczornych mszy św., które będą o godz. 18.00. Kancelaria popołudniu czynna od godz. 17.00 do 18.00.
 2. Składamy podziękowania za kolejne ofiary na wzmocnienie fundamentów kościoła: w kopertach 3 Rodziny - 800 zł. i przelewem bankowym 2 Rodziny1100 zł. Bóg zapłać.
 3. Zachęcamy do udziału w Gorzkich Żalach o godz. 15.00, w Połomiu D. o godz. 10.00.
 4. Bezpłatna pomoc w wypełnianiu zeznań podatkowych (PIT-ów) za rok 2018 - we wtorek o 18.00 w świetlicy parafialnej.
 5. Rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej, Gimnazjum oraz Liceum Plastycznego - od środy do piątku. Szczegółowy program na afiszu w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.
 6. I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu – od godz. 17.00 w intencji kapłanów, sióstr zakonnych i kleryków oraz o nowe powołania.
 7. Spowiedź św. przed I piątkiem:
  - w piątek podczas nabożeństw;
  - w Połomiu Dużym – we czwartek o godz. 17.00.
 8. I piątek miesiąca. Msze św. o NSPJ o 6.30, 7.00 i po Drodze Krzyżowej o 18.00. Modlitwą i ofiarami wspieramy misje katolickie.
 9. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci - o 17.00; dla dorosłych - o 18.00; dla młodzieży - o 20.00. W Połomiu Dużym o 18.00.
 10. W I sobotę zapraszamy do odprawienia kolejnej z pięciu pierwszych sobót miesiąca. Msze św. o 6.30, 7.00 i 18.00 z różańcem fatimskim.
 11. Do chorych udamy się - w sobotę od godz. 8.30.
 12. Składka w przyszłą niedzielę w kopertach i na tacę przeznaczona będzie na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła i częściowo domu parafialnego - od stycznia br.
 13. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00, a dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00.
 14. KIERMASZ Świątecznyorganizowany przez Ognisko Misyjne i DSM – w przyszłą niedzielę (7 IV) na placu kościelnym. W tym dniu można również składać środki czystości i higieniczne oraz lekarstwa /plastry, maści itp./, a także sprzęt rehabilitacyjny – dla Polaków we Lwowie.
 15.   Akcja Katolicka i Świetlica parafialna organizuje konkurs na największą i najpiękniejszą, własnoręcznie wykonaną palmę. Rozstrzygnięcie konkursu w Niedzielę Palmową po mszy św. o godz. 11.00.
 16. Turniej piłki nożnej halowej o Puchar Prezesa Akcji Katolickiej zostanie rozegrany 27 kwietnia /sobota/ na hali Szkoły Podstawowej w Nowy Wiśniczu. Zgłoszenia 5-osobowych drużyn w trzech kategoriach wiekowych: kl. 3-4, 5-6 i 7-8  u pani Anity Całki do dnia 9 kwietnia włącznie.
 17. Dzień skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych – w przyszłą sobotę (13 IV) w Gródku n/Dunajcem. Szczegóły na stronie „Arki” (cfr-arka.pl).
 18. W „GN” warto przeczytać: - o darze rozeznawania duchowego; - do „GN” dołączono bezpłatny dodatek „Ziołowa apteczka na wiosnę”, czyli jak odtruć organizm po zimie. Jest także do nabycia: „Mały Gość”, „Promyczek dobra”, „Mały Promyczek” i „Rycerz Niepokalanej” na kwiecień.
 19. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp. † Józef Kucharski z ul. Zamkowej. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie….
 20. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła….

Dodatkowe informacje