Ogoszenia2.png

V Niedziela Wielkiego Postu 7 - 14 kwietnia 2019

Od dzisiejszej niedzieli widzimy krzyże i obrazy zasłonięte na znak smutku i żałoby. Godzina Chrystusa jest już bliska. Bądźmy z Nim, kiedy będzie nas zbawiał podczas ofiary krzyża. Ofiary, która także uobecnia się w czasie każdej Mszy św.

Składka dzisiejsza w kopertach i na tacę przeznaczona jest pokrycie kosztów ogrzewania kościoła i częściowo domu parafialnego. Bóg zapłać za składane ofiary.

 1. Składamy podziękowania za kolejne ofiary na wzmocnienie fundamentów kościoła: w kopertach 2 Rodziny - 200 zł. i przelewem bankowym 4 Rodziny600 zł. Bóg zapłać.
 2. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – dziś po mszy św. o godz. 9.00, a dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00
 3. Zachęcamy do udziału w Gorzkich Żalach o godz. 15.00, w Połomiu D. o godz. 10.00.
 4. KIERMASZ Świątecznyorganizowany przez Ognisko Misyjne i DSM – dzisiaj na placu kościelnym. Możemy również składać dziś środki czystości i higieniczne oraz lekarstwa /plastry, maści itp./, a także sprzęt rehabilitacyjny – dla Polaków we Lwowie.
 5. Bezpłatna pomoc w wypełnianiu zeznań podatkowych (PIT-ów) za rok 2018 - we wtorek o 18.00 w świetlicy parafialnej.
 6. W najbliższy piątek rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które poprowadzi o. Zbigniew Ptak, Paulin. 
 7. Ekstremalna Droga Krzyżowa w rejonie bocheńskim odbędzie w piątek (12.04) o godz 20.00 Mszą Święta w Kościele św. Jana w Bochni. Szczegóły w gablocie
 8. Młodzież naszej parafii zaprasza na współczesne Misterium Męki Pańskiej pt. „Wybory”. Dla dzieci i młodzieży naszej szkoły będzie wystawione ono w poniedziałek (8.04) o godz. 9.00 i 10.30. Natomiast wszystkich na występ zapraszamy w przyszłą niedzielę (14.04) na godz. 16.00 do domu parafialnego.
 9. W przyszłą niedzielę (14.04) chór CANON zaprasza na koncert pieśni pasyjnych, który odbędzie się o 17.00 w kościele św. Leonarda w Lipnicy Murowanej.
 10. Spektakl na podstawie „Dzienniczka” s. Faustyny w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 w Bochni w kościele dolnym św. Pawła Ap. Szczegóły na afiszu w gablocie.
 11. Spowiedź parafialna – w Wielki Poniedziałek (15 IV od 9.00 do 12.00 i od 14.30 do 19.30.
 12. Organizowany jest wyjazd na Drogę Krzyżową do Kalwarii Zebrzydowskiej w Wielki Piątek (19.04). Szczegóły w gablocie
 13. Akcja Katolicka naszej parafii organizuje w dniu 5 maja 2019 r. wyjazd do Sanktuarium Rodzinnych Błogosławieństw w Leśniowie,   aby pokłonić się Matce Boskiej Patronce Rodzin i odnowić przyrzeczenia małżeńskie. Koszt 30zł/osoby. Zapisy w zakrystii do 28 kwietnia.
 14. W „GN” warto przeczytać: - o objawieniach Matki Bożej w Kibeho; - do „GN” dołączono bezpłatny dodatek płytę z filmem o św. Ignacym Loyoli. Jest także do nabycia: „Mały Gość”, „Promyczek dobra”, „Mały Promyczek” i „Rycerz Niepokalanej” na kwiecień.
 15. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. † Zbigniew Palej z Połomia Dużego, † Tadeusz Wojewoda z ul. Brzękowskiego i † Stanisława Mus ze Starego Wiśnicza.  Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie….
 16. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła….

Dodatkowe informacje