Ogoszenia2.png

Niedziela Palmowa 14 - 21 kwietnia 2019

Dzisiaj przeplata się radość z uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy z opisem Jego męki i śmierci. Naszym królem jest Jezus, co wyznajemy śpiewem trzymając w rękach palmy. Bądźmy przy Jezusie w chwilach chwały, ale i cierpienia.

            Ofiary składane dziś na tacę, jako jałmużna wielkopostna, są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchownego w Tarnowie.    

 

 1. Składamy podziękowania za ofiary na ogrzewanie kościoła i domu parafialnego, a także za kolejne ofiary złożone w ostatnim tygodniu: w kopertach 8 Rodzin (750 zł.) i przelewem bankowym 7 Rodzin (1000 zł.). Bóg zapłać.
 2. Młodzież naszej parafii zaprasza na współczesne Misterium Męki Pańskiej pt. „Wybory- dzisiaj o godz. 16.00 w domu parafialnym.
 3. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach. Program rekolekcji na poniedziałek (dzień spowiedzi św.) i wtorek…
 4. We wtorek – zakończenie rekolekcji. Składka w tym dniu będzie wyrazem naszej wdzięczności dla O. Rekolekcjonisty za trud głoszenia słowa Bożego.
 5. Do chorych, których nie odwiedzamy w I soboty - udamy się w środę od godz. 8.30. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 6. Porządek nabożeństw Wielkiego Tygodnia:

  WIELKI CZWARTEK – Uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po niej przeniesienie Pana Jezusa do „Ciemnicy” i adoracja do 22.00.

  WIELKI PIĄTEK – Dzień rozmyślania Męki Pańskiej i adoracja Krzyża. Obowiązuje post ścisły i abstynencja. O godz. 8.00 Droga krzyżowa i Komunia św. dla tych, co nie mogą uczestniczyć w liturgii wieczornej. Droga krzyżowa dla dzieci i młodzieży - o godz. 10.00. W Połomiu Dużym Droga krzyżowa o 17.30. O godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej, a po niej Gorzkie Żale. Adoracja do 24.00. Młodzież zapraszamy na adorację na godz. 21.00. Ofiary składane podczas adoracji krzyża przeznaczone są na sanktuaria w Ziemi Świętej. 

  WIELKA SOBOTA
  . Dzień adoracji Pana Jezusa w grobie.  Poświęcenie pokarmów: Łomna i Połom Duży - o godz. 10.00. Kopaliny - o godz. 11.00, a w naszym kościele od 10.00 do 14.00 co pół godziny. W czasie święcenia pokarmów składamy dary dla potrzebujących w naszej parafii. Do piątku możemy także składać produkty żywnościowe w sklepach. Wszystkim darczyńcom składamy gorące Bóg zapłać. Potrzebujących z naszej parafii zapraszamy po odbiór żywnościw sobotę od godz. 12.00 do 14.30 przy świetlicy parafialnej. 

  Obrzędy Wigilii Paschalnej rozpoczną się o godz. 19.00. Prosimy przynieść świece – paschaliki /z osłonkami/.Straż Pożarną prosimy o pełnienie warty honorowej przy Grobie Pańskim.

  Uroczysta procesja rezurekcyjna odbędzie się w Wielkanoc /Niedziela/ o godz. 6.00, a po niej bezpośrednio msza św. Prosimy o przygotowanie na procesję wszystkich feretronów, chorągwi i sztandarów.
  Akcja Katolicka organizuje w dniu 5 maja 2019 r. wyjazd do Sanktuarium Rodzinnych Błogosławieństw w                Leśniowie. Koszt 30zł/osoby. Zapisy w zakrystii.
 7.  W „GN” warto przeczytać: - o liturgii Triduum Paschalnego; - komentarz do najnowszej adhortacji papieża Franciszka skierowanej do młodych; - co trzeba zrobić, aby naprawdę się nawrócić. Jest także do nabycia: „Mały Gość”, „Promyczek dobra”, „Mały Promyczek” i „Rycerz Niepokalanej”.
 8. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp. † Stanisław Rehman, pochodzący z ul. Grunwaldzkiej.Polecajmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie….
 9. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła….

Dodatkowe informacje