V NIEDZIELA WIELKANOCNA: 19 - 26 V 2019 r.

Jezus dziś do nas mówi: „Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Okazywanie miłości, zwłaszcza w codzienności, może nie być łatwe. Nieporozumienia, monotonia, trudności życiowe czasem przesłaniają piękno drugiego człowieka, wdzięczność za jego obecność i pragnienie dobra dla niego. Tymczasem Jezus chce, abyśmy mimo wszystko wzajemnie się miłowali. W Nim jest źródło miłości, nie w nas. Prośmy Jezusa, aby uzdalniał nasze serca do kochania.

1.  Komunikat KEP przed wyborami.
  2. Składamy podziękowania za ofiary na kontynuacje prac przy wzmocnieniu fundamentów kościoła: na tacę: 11 450 zł.; w kopertach 31 Rodzin (4950 zł.); przelewem bankowym 3 Rodziny (400 zł.). Bóg zapłać.
  3. W liturgii Kościoła wspominamy - w piątek Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.
  4. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych odprawianych codziennie o godz. 18.00.
  5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. W Galerii „Stara Dzwonnica” przy naszej plebanii można zwiedzać wystawę malarstwa Teresy Mrugacz – dziś od godz. 10.00 do 13.00.
  7. Wiśnicka Parada Orkiestr Dętych – rozpoczęcie dzisiaj o godz. 15.00 w Rynku.
  8. Dziękujemy za przekazywane ofiary i fanty na organizację VIII Rodzinnego Festynu Parafialnego, który będzie w niedzielę 16 czerwca. Dochód z festynu przeznaczony jest na dofinansowanie wakacyjnego i feryjnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „GN” m.in.: - o ustanowionym właśnie pierwszym w Polsce sanktuarium św. Rity. Jest także „MGN” z dołączoną płytą Arki Noego.
  10. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.