VI Niedziela Wielkanocna 26 maja - 2 czerwca 2019

Jezus przynosi nam pokój, który wynika z osobistej relacji z Bogiem. Duch Święty, którego otrzymaliśmy, umacnia nas na drodze zachowywania nauki Chrystusa i uzdalnia nasze serca do miłości. Nie pozwólmy, aby naszymi sercami na nowo zawładnął lęk i z gorliwością wyznajmy wiarę w Jezusa Zmartwychwstałego.

Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkie Mamy w dniu ich święta.

1. Składamy podziękowania za kolejne ofiary na kontynuacje prac przy wzmocnieniu fundamentów kościoła: w kopertach 4 Rodziny i Klub Seniora (610 zł.); przelewem bankowym 2 Rodziny (200 zł.). Bóg zapłać.
  2. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych odprawianych codziennie o godz. 18.00.
  3. Dni modlitw o urodzaje - w poniedziałek, wtorek i w środę o 18.00. Przez wstawiennictwo Maryi i wszystkich świętych będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów oraz o zachowanie od nieszczęść, gradu, huraganu i powodzi. Przy śpiewie litanii pójdziemy do trzech figur: a) przy ul. Lipnickiej, b) do św. Jana Nepomucena; c) do św. Floriana w Rynku. Serdecznie zapraszamy.
  4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we środę – św. Urszulę Ledóchowską; w piątek – Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny; w sobotę – św. Justyna; w przyszłą niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  5. 9 rocznica śmierci ks. Artura Babika - we wtorek. Msza św. za spokój jego duszy we wtorek o 18.00.
  6. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45; o 18.00 msza św. i nabożeństwo do św. O. Pio oraz rozpoczęcie Nowenny do Ducha Świętego.
  7. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego – w piątek /31 V/ o godz. 19.00 na plebanii. Bardzo prosimy o niezawodną obecność.
  8. Do chorych udamy się w sobotę od 8.30.
  9. W I sobotę zapraszamy do odprawienia kolejnej pierwszej soboty miesiąca. Msze św. o 6.30, 7.00 oraz o 18.00 połączona z różańcem fatimskim i z procesją. Prosimy o zabranie świec.
  10. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00; zaś dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00.
  11. Przyjęcie aspirantów do grona ministrantów – w przyszłą niedzielę /2 VI/ o godz. 9.00, natomiast o godz. 11.00 msza św. jubileuszowa w 30-lecie kapłaństwa naszego księdza Proboszcza.
  12. Rodzice uczniów i nauczyciele SP w Nowym Wiśniczu zapraszają na inscenizację pt.: „Kopciuszek” – w przyszłą niedzielę /2 VI/ o godz. 16.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej przy ul. Szkolnej 1.
  13. 13.  Dziękujemy za przekazywane ofiary i fanty na organizację VIII Rodzinnego Festynu Parafialnego, który będzie w niedzielę 16 czerwca. Dochód z festynu przeznaczony jest na dofinansowanie wakacyjnego i feryjnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Fanty nadal można składać w kancelarii parafialnej, a wpłaty dokonywać na konto Akcji Katolickiej naszej parafii z dopiskiem: „Festyn”.
  14. Ognisko Misyjne i Szkolne Koło Caritas dziękują wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę makulatury na budowę studni w Afryce, a szczególnie za pomoc panom: Piotrowi Kucowi, Krzysztofowi Feliksiakowi oraz Jerzemu Kamyczkowi. Zebrano 4300 kg makulatury i uzyskano 774 zł.
  15. Świetlica Parafialna organizuje trzydniową wycieczkę w Gorce i Pieniny w dniach 12-14 lipca 2019 r. Koszt wyjazdu to 150 zł. Zapisy dzieci w wieku 10-15 lat do dnia 7 czerwca 2019r. u pani Anity Całki.
  16. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać: -w jaki sposób matki świętych przyczyniały się do świętości swych dzieci; - o wyzwaniach, przed jakimi stoi dzisiaj polski Kościół; - o proteście fizjoterapeutów.
  17. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.