XIII Niedziela Zwykła 30 czerwca - 7 lipca 2019

„Ku wolności wyswobodził nas Chrystus” – przypomina nam dziś św. Paweł. Wolność to życie w prawdzie, zgodnie z Bożymi przykazaniami, w codziennej relacji z Jezusem. I o to się modlimy, kiedy przychodzimy na Mszę św. Prośmy Boga, żeby ochraniał nas przed zbłądzeniem, przed byciem niewolnikiem jakiegoś uzależnienia. Pamiętajmy o naszym życiu duchowym i trwajmy przy Bogu każdego dnia wakacji, a będziemy na drodze do Królestwa Bożego.

1. Witamy wszystkich przybyłych gości na wakacje do naszej parafii. Życzmy udanego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty.
  2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: we wtorek – Najświętszą Maryję Pannę Tuchowską; w środę – św. Tomasza, apostoła; w sobotę – bł. Marię Teresę Ledóchowską. Patronalne święto Apostolstwa Chorych.
  3. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu – od godz. 17.00 w intencji kapłanów, sióstr zakonnych i kleryków oraz o nowe powołania.
  5. Spowiedź św. przed I piątkiem – w czwartek i piątek od godz. 17.00. W Połomiu D. – w środę o godz. 17.00.
  6. I piątek – Msza św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30, 7.00 i 18.00. W Połomiu Dużym o godz. 18.30. Modlitwą i ofiarami na tacę wspieramy misje katolickie.
  7. W I sobotę zapraszamy do odprawienia kolejnej z pięciu pierwszych sobót miesiąca. Msze św. o godz. 6.30, 7.00 i 18.00 msza św. z procesją i różańcem fatimskim. Prosimy o zabranie świec.
  8. Do chorych udamy się w tym tygodniu wg następującego porządku: ks. Grzegorz i ks. Proboszcz – w piątek od 8.30; ks. Łukasz i ks. Mirosław – w sobotę od 8.30.
  9. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00.
  10. Przypominamy, że kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie od godz. 7.30 do 8.30 oraz od godz. 17.00 do 18.00 z wyjątkiem świąt państwowych i kościelnych.
  11. Zachęcamy do udziału w XXXVII Pieszej Pielgrzymce z Tarnowa na Jasną Górę w dniach 17-25 sierpnia pod hasłem: „Parafia wspólnotą uczniów Chrystusa”. Szczegóły na plakatach.
  12. W najnowszym numerze „GN” m.in.: - wakacyjny cykl „Cuda za miedzą”, czyli o słynących łaskami miejscach, do których pielgrzymujemy; - o istocie i znaczeniu kultu Najśw. Serca Pana Jezusa; - opowieść o życiu 100-letniego proboszcza z Rimini. Jest też do nabycia nowy numer „Miłujcie się”, wakacyjny numer „Promyczka dobra”, „Małego Promyczka” oraz „Małego Gościa”.
  13. W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca śp. † Helena Oświęcimka z Połomia Dużego, której pogrzeb będzie w poniedziałek. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….