XV Niedziela Zwykła 14-21 lipca 2019

         Gromadzimy się na niedzielnej mszy św., aby podziękować Bogu za wszelkie łaski i dary, jakimi nas na co dzień obdarza. Chcemy także prosić Wszechmocnego o siłę w pełnieniu uczynków miłosierdzia wobec naszych bliźnich, o czym usłyszymy w dzisiejszej liturgii słowa. Niech więc ta dzisiejsza Eucharystia uwrażliwi nasze serca na potrzeby innych, stając się w ten sposób miłosiernymi samarytanami.

Składka na tacę i w kopertach jako inwestycyjna na kontynuację prac przy wzmocnieniu fundamentów naszego kościoła.

 

 1. Witamy wszystkich gości przybyłych na wakacje do naszej parafii. Życzmy udanego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty.
 2. Dziś rozpoczyna się tygodniowy odpust ku czci św. Szymona w Lipnicy Murowanej. Centralna uroczystość w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Nasza parafia zaproszona jest na środę na mszę św. o godz. 19.00. Szczegółowy program odpustu umieszczony jest na plakatach.
 3. Godzina Miłosierdzia we wtorek od 17.00 do 18.00. Zapraszamy na chwilę osobistej adoracji.
 4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Bonawenturę; we wtorek – NMP z Góry Karmel; w czwartek – św. Szymona z Lipnicy.
 6. Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 7. Pizzeria Ambrozja i Centrum Active Artist w Nowym Wiśniczu zapraszają dziś od godz. 14.00 na wiśnicki Rynek na Dzień Rodziny, podczas którego przeprowadzona będzie zbiórka pieniędzy na rehabilitację Kamila i Kacpra Fortuna z Muchówki.
 8. Wyjazd do Częstochowy na mszę św. i charyzmatyczne spotkanie modlitewne z o. Danielem w sobotę /20 VII/. Szczegóły w gablocie.
 9. Zachęcamy do udziału w XXXVII Pieszej Pielgrzymce z Tarnowa na Jasną Górę w dniach 17-25 sierpnia. Zapisy u przewodnika w parafii św. Mikołaja w Bochni. Szczegóły na plakatach.
 10. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: – czym jest szkaplerz i skąd pochodzi jego niezwykła moc; – wywiad z aktorką Ewą Błaszczyk, założycielką kliniki Budzik. Jest także wakacyjny numer „Miłujcie się”, „Promyczka Dobra” i „Małego Promyczka”.
 11. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp. † Ludwik Zawadzki z ul. Brzękowskiego. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
 12. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…

Dodatkowe informacje