XIX niedziela zwykła 11 - 18 sierpnia 2019

             Nie wiemy, kiedy Chrystus powtórnie przyjdzie na ziemię. Nie znamy też daty naszej śmierci. Mamy jedynie pewność, że to nastąpi. Jezus dzisiaj zachęca nas, abyśmy byli na to gotowi. Wśród problemów i radości codziennego życia nie zapominajmy o naszym dążeniu do szczęścia wiecznego w niebie. Każdy dzień może być ostatnim dla nas na ziemi. Ważne, abyśmy zawsze byli przygotowani na spotkanie z Bogiem.

 Składka na tacę i w kopertach przeznaczona jest na prace konserwatorsko - remontowe w naszym kościele. Bóg zapłać za każda ofiarę.

Witamy w naszej wspólnocie ks. prałata Pawła Obiedzińskiego, sekretarza Nuncjatury Apostolskiej, który głosi dziś kazania.

 

Informacje duszpasterskie

 

 1. Witamy wszystkich przybyłych na wakacje do naszej parafii. Życzmy udanego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty.
 2. Składamy podziękowania za kolejne ofiary na prace konserwatorsko - remontowe przy naszym kościele: w kopertach 2 rodziny = 300 zł. i przelewem bankowym 3 rodziny – 400 zł. Bóg zapłać.
 3. W miniony poniedziałek (5 VIII) rozpoczęliśmy II etap prac konserwatorsko - remontowych przy wzmocnieniu więźby dachowej nad prezbiterium kościoła. Trwające prace oraz wszystkich dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności.
 4. W liturgii Kościoła obchodzimy: we środę – św. Maksymiliana Kolbego; w sobotę – św. Jacka.
 5. Próba scholi przed odpustem parafialnym 13 sierpnia /tj. wtorek/ o godz. 10.00
 6.  Spowiedź św. przed odpustem parafialnym ku czci Wniebowzięcia NMP – we środę od godz. 16.00 do 17.30 z udziałem księży z dekanatu. Serdecznie zachęcamy, aby skorzystać z daru miłosierdzia i zyskać odpust w nasze Święto Parafialne.
 7. We czwartek /15 VIII/ - Uroczystość Wniebowzięcia NMP - Odpust w naszej parafii połączony z uroczystością 100-lecia pobytu i działalności Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w naszej parafii. Jest to również 99. rocznica Bitwy Warszawskiej, określanej mianem „Cudu nad Wisłą” i święto Wojska Polskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę. W Połomiu Msza św. o 8.00. Suma odpustowa pod przewodnictwem ks. bpa Andrzeja Jeża o godz. 11.00. Po Sumie o godz. 11.00 poświęcenie wieńców żniwnych, bochnów chleba, bukietów ziół i kwiatów. Do udziału zapraszamy scholę parafialną, Straż Pożarną, Poczty Sztandarowe. Prosimy Rodziców o przygotowanie w strojach krakowskich dziewcząt do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia; asystę do feretronów i chorągwi; dzieci w strojach komunijnych. Zaproście także na odpust Wasze rodziny. Bardzo prosimy o przygotowywanie wieńców dożynkowych.
 8. W związku z Jubileuszem 100-lecia posługi Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w naszej parafii, podczas Mszy św. Odpustowej o godz. 11.00 zostaną uroczyście wprowadzone do naszego kościoła Relikwie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego – Założyciela tego Zgromadzenia. Siostry Zakonne zapraszają Parafian do duchowego przygotowania się na tę uroczystość poprzez udział w Triduum – w poniedziałek, wtorek i środę – 15 minutowym modlitewnym czuwaniu wraz ze św. Zygmuntem Szczęsnym Felińskim przed mszą św. o godz. 18.00. Można także składać na ołtarzu przy obrazie św. Zygmunta intencje modlitewne, które będziemy polecać Bogu przez Jego wstawiennictwo.
 9. Decyzją ks. Biskupa Ordynariusza ks. Grzegorz Krakowski kończy posługę w naszej parafii i od września rozpocznie pracę kapelana w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie. Pożegnanie ks. Grzegorza – w niedzielę 1 września podczas Mszy św. o godz. 11.00. 
 10. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30.
 11. Godzina Miłosierdzia – z racji 16 dnia miesiąca – w piątek od godz. 17.00. Również w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.45.
 12. W sobotę wyrusza XXXVII Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Obejmujemy modlitwą wszystkich pielgrzymów, szczególnie z naszej parafii.
 13. Jarmark Wiśnickie Specjały – w czwartek /15 sierpni. Szczegóły na plakatach.
 14. W Pasierbcu rozpoczyna się tygodniowy odpust od przyszłej niedzieli. Szczegóły na afiszu w gablocie.
 15. Nocna pielgrzymka piesza z Bochni do Pasierbca wyruszy z soboty na niedzielę (24 VIII) po Mszy o godz. 22.30 z parafii św. Jana w Bochni. Szczegóły na afiszu.
 16. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać m.in.:  - o tym, że pielgrzymka to wierne odbicie drogi chrześcijanina do nieba; - sylwetka św. Maksymiliana. Do Gościa dołączono bezpłatnie płytę CD z najpiękniejszymi pieśniami maryjnymi i patriotycznymi w wykonaniu Wojska Polskiego.
 17. W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca śp. † Emilia Kowalik z ul. Słowackiego. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie…

Dodatkowe informacje