PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY: 17 - 24 IV 2017 r.

         W oktawie Wielkanocy Kościół w liturgii wspomina objawienia Chrystusa Zmartwychwstałego. Spotkania i rozmowy utwierdzają Apostołów w przeświadczeniu, że Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał. Niech i nas umacniają w wierze i codziennym kroczeniu za Zmartwychwstałym Jezusem.

         Ofiary składane na tacę są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski i UP JP II w Krakowie i Tarnowie.

 

 •  Kończąc obchody Triduum Paschalnego dziękujemy za liczny udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żalach, w rekolekcjach, spowiedzi św. i Triduum Paschalnym.
 •  Składamy podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do ubogacenia liturgicznych obchodów Wielkiego Tygodnia:
  • - za przygotowanie liturgii i oprawy muzycznej p. Organiście Krzysztofowi Ożóg, p. Katarzynie Adamczyk i Chórowi „Canon”, śpiewającym „Pasję”, lektorom, ministrantom, aspirantom, kantorom, DSM, Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii i scholii dziecięcej;
  • - za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego: S. Alicji oraz: Pawłowi Janisz; Mateuszowi Cholewa. Za dostarczenie kwiatów - p. Lucynie Wójcik;
  • - Różom Różańcowym za prowadzone adoracje w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim
  • - za ofiary złożone podczas Gorzkich Żali na kwiaty i wystrój kościoła. Zakupiono także paschał, świece ołtarzowe i obrusy ołtarzowe.
  • - Strażakom za czuwanie przy grobie, oraz niosącym chorągwie, feretrony i sztandary;
  • - wszystkim ofiarodawcom za hojne dary składane dla potrzebujących w czasie święcenia pokarmów i w sklepach: Hitpol, Centrum, Groszek, Lewiatan i Jedynka oraz Firmie „Elmak” pp. Tworzydłów za makaron, a piekarni „U Dańca” w Łomnej za dar chleba; „Caritas parafialnej”, Szkolnemu Kołu Caritas i Wolontariatowi młodzieży za przygotowywanie paczek żywnościowych.
  • - za troskę o czystość w kościele p. Annie Jędrzejek wraz z dziećmi. Paniom w kuchni za prace w czasie spowiedzi rekolekcyjnej.
  • - Księżom wikariuszom za gorliwą posługę w konfesjonale; ks. Pawłowi i młodzieży - za piękne Drogi krzyżowe; ks. Mirosławowi - za kazania pasyjne i prowadzenie kursu przedmałżeńskiego; Ks. Bartoszowi, s. Urszuli i grupie teatralnej za Misterium Męki Pańskiej.
 • Popołudniowe msze św. w ciągu tygodnia już o 18.00, a kancelaria popołudniu od 17.00 do 18.00.
 • Najbliższa niedziela jest NIEDZIELĄ BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, do której przygotowujemy się przez nowennę do Bożego Miłosierdzia.
 • Przyjęcie aspirantów do grona ministrantów – w przyszłą niedzielę o godz. 11.00.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „GN” m.in. wiele ciekawych artykułów o Zmartwychwstaniu Jezusa.
 • Modlitwa do św. Michała Archanioła…..
 • Wesołego Alleluja!!!  Bezpiecznych powrotów do domów.

Dodatkowe informacje