2 NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO: 23 – 30 IV 2017

Dzisiejsza II Niedziela Wielkanocna, z ustanowienia św. Jana Pawła II, jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Uwielbiamy nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie sami również rozwijajmy „wyobraźnię miłosierdzia”.

Obejmujemy modlitwą wszystkich wspierających dzieła miłosierdzia w naszej parafii oraz „Caritas parafialną” i „Szkolne Koło Caritas”. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na założone dywaniki w ławkach.

 

  1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w naszej diecezji, jako Święto Diecezjalnej Caritas. Dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy wspierają działalność „Caritas parafialnej” i rozwijają w sobie wyobraźnię miłosierdzia. Wczoraj Ks. Biskup Ordynariusz wyróżnił statuetką „MISERICORS” i listem gratulacyjnym wolontariuszy naszej „Caritas parafialnej”: pp. Zofię i Franciszka Gutowskich z Połomia Dużego i p. Annę Wzorek z Nowego Wiśnicza.
  2. W tym rozpoczynającym się dziś Tygodniu Miłosierdzia warto przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry…..Bądźcie świadkami miłosierdzia!”
  3. Dziś odpust w Starym Wiśniczu ku czci św. Wojciecha. Suma odpustowa o godz. 11.00.
  4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Wojciecha, biskupa i męczennika; we wtorek – św. Marka, Ewangelisty; w sobotę – św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy.
  5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45, a nabożeństwo do św. Ojca Pio rozpocznie się mszą św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. W przyszłą niedzielę - odpust ku czci św. Józefa. Suma odpustowa pod przewodnictwem O. Jerzego Kielecha, paulina, o godz. 11.00, a po niej procesja. Prosimy o obecność dzieci do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, dzieci klas III (w strojach komunijnych), a także asystę do feretronów i chorągwi. Obejmijmy modlitwą kapłanów, którym patronował św. Józef: ks. Józefa Kozieję, Ks. Józefa Białkę, ks. Józefa Strugałę.
  7. W przyszłą niedzielę składka na ogrzewanie kościoła i częściowo domu parafialnego (od stycznia do kwietnia), a na placu kościelnym - zbiórka do puszek na rzecz ofiar wojny w Syrii w odpowiedzi na apel Papieża Franciszka. O jej przeprowadzenie prosimy Caritas parafialną.
  8. Zakończenie III Rajdu Ułanów szlakiem ucieczki rotmistrza Witolda Pileckiego z niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz do Wiśnicza – w przyszłą niedzielę. Szczegóły na afiszu w gablocie.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „GN” m.in. film na DVD pt.: „Zmartwychwstały”.
  10. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła

 

 

 

Dodatkowe informacje