3 NIEDZIELA WIELKANOCNA – Odpust ku czci św. Józefa: 30 IV - 7 V 2017

Przeżywamy dziś odpust ku czci św. Józefa rzemieślnika, który jest patronem ludzi pracy. Modlitwą ogarniamy nasze rodziny i naszą parafię oraz wszystkich pracujących, także poza granicami kraju.

Kazania odpustowe głosi dzisiaj O. Jerzy Kielech z Bachledówki k/Zakopanego - ze Zgromadzenia OO. Paulinów, którego witamy w naszej wspólnocie.

Składka dzisiejsza przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła i częściowo domu parafialnego. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

 1. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na dywaniki oraz dzisiaj na ogrzewanie. Bóg zapłać.
 2. Dzisiaj suma odpustowa o godz. 11.00, a po niej procesja. Prosimy o obecność dzieci do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, dzieci klas III (w strojach komunijnych), a także asystę do feretronów i chorągwi.
 3. Na placu kościelnym zbiórka do puszek na rzecz ofiar wojny w Syrii.
 4. Zakończenie III Rajdu Ułanów szlakiem ucieczki rotmistrza Witolda Pileckiego z niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz do Wiśnicza – dzisiaj. Rozpoczęcie o 16.00 w Rynku.
 5. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych odprawianych codziennie o godz. 18.00.
 6. Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – w środę (3 V). Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30; 7.45; 9.00 i 17.00. Nie będzie mszy św. w kościele o godz. 11.00 i 15.00.  Msza św. w kaplicy zamkowej – w intencji Ojczyzny i naszej Wiśnickiej Ziemi oraz w int. OSP Nowy Wiśnicz i OSP Łomna – w środę /3 V/ o godz. 15.00. Kazania wygłosi ks. prof. Marek Kluz – Prodziekan z UP JP II.
 7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Józefa; we wtorek – św. Atanazego, biskupa; w czwartek – św. Floriana, męczennika; w przyszłą niedzielę – Niedziela Dobrego Pasterza. Składka będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 8.  Spowiedź przed I piątkiem podczas nabożeństw majowych oraz: w czwartek i piątek od godz. 17.00.
 9. I piątek miesiąca. Modlitwa i ofiarą na tacę wspieramy misje katolickie w świecie. Msze św. o NSPJ o 6.30, 7.00 i 18.00, a następnie nabożeństwo majowe.
 10. Okręgowe Spotkanie Młodzieży w Kopalni Soli w Bochni w piątek od godz. 18.00. Zapisy u ks. Pawła. Ilość miejsc ograniczona.
 11. I sobota miesiąca. Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi o 6.30 i 7.00.
 12. Do chorych udamy się według następującego porządku: Ks. Paweł i Ks. Bartosz – w piątek od godz. 14.00; Ks. Proboszcz i Ks. Mirosław – w sobotę od 8.30.
 13.  Rocznica I Komunii św. w Połomiu Dużym – w przyszłą niedzielę o godz. 10.00. Spowiedź dzieci i rodziców podczas nabożeństw majowych.
 14. Zapraszamy na spektakl pt. „Św. Brat Albert – człowiek dobry jak chleb” – w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 i 18.00 w Domu Parafialnym.
 15. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać: - o spektaklu przygotowanym przez mieszkańców Połomia Dużego pt. „Albert – człowiek dobry jak chleb”; - o Narodowym Dniu Czytania Pisma św.; - o jubileuszu 300-lecia Koronacji Jasnogórskiego Obrazu.
 16. W minionym tygodniu odeszły do Domu Ojca śp. † Maria Zgłobicka z ul. Ogrodowej; † Maria Bereta z ul. Słowackiego i † Czesława Bukowiec z Łomnej. Polecajmy je Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
 17.  Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła

Dodatkowe informacje